از زمانی که سیستم عامل اندروید در بین دیگر سیستم عامل‌های دنیای گوشی شناخته شد، وبسایت فروشگاه این سیستم عامل از طراحی و رابط کاربری عجیبی برخوردار بود. طراحی کلی قالب این وبسایت در مقایسه با سایر فروشگاه‌های سیستم عامل‌های دیگر ضعیف‌تر بود و هر سال با گذشت زمان، ظاهری قدیمی و غیر مدرن به خود گرفته بود. برای مثال ستون کناری این وبسایت با فهرست‌های عجیبو غریب و کارت‌ مانند خود، ظاهری نامتناسب را به کاربر القا می‌کرد. اما آنطور که پیداست مدیران وبسایت Google Play به دنبال طراحی دوباره‌ی فروشگاه و نحوه‌ی تعامل با کاربرانشان هستند.

وبسایت معروف Android Police و Tipster اخیرا فاش کرده‌اند که یک قالب جدید از فروشگاه گوگل را کشف کرده‌اند که ظاهری به مراتب مدرن‌تر و کاربر پسند‌تر را در خود جای داده است. این طراحی جدید سبب شده تا آن اسلایدبار بزرگ بالای صفحه و آن فهرست‌های کارت مانند به صورت کلی از قالب جدید حذف شوند و جای خود را به یک قالب ساده و زیبا با ۴ کلید بزرگ برای جابجایی در صفحات مختلف و لیست‌های بهینه شده داده‌اند. این لیست‌ها و اسلاید‌های متحرک آن‌ها با قابلیت‌های مختلفی به چشم کاربر می‌آیند که یکی از آن‌ها حالت پلی کردن خودکار تریلرهای برنامه‌ها است. کاربر می‌تواند به سادگی برنامه‌های مورد نظر خود را فیلتر کند و یا دسته بندی مورد نظر خود را شخصی سازی کند و اگر نیازی به مراجعه به کتابخانه‌ی نرم افزاری کاربر و یا کارت‌های هدیه‌ی خود باشد، می‌تواند به سادگی و با مراجعه‌ به پروفایل خود آن‌ها را مشاهده کند.

برای دانلود بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای ایرانی‌ها در دسترس نیستند می‌توانید از این روش استفاده کنید.


ظاهرا تنها نسخه‌ی زبان کره‌ای از قالب جدید این فروشگاه پشتیبانی می‌کند و تماس‌های مکرر وبسایت‌های مختلف با شرکت گوگل برای تست این وبسایت به بن‌بست خورده است. احتمالا باید تا انتشار نسخه‌ی پایدار این وبسایت صبر داشته باشیم تا نتیجه‌ی کار گوگل برای اورهال اساسی فروشگاه سیستم عامل موبایلش را ببینیم.