بی‌ام‌و M3 کامپتیشن xDrive یک خودروی چهار درب سریع محسوب می‌شود که استانداردهای بالایی را برای کلاس سدان های اسپرت و لوکس وضع می‌کند. برای سنگ محک بودن این خودرو دلایل خوبی وجود دارد. M3 قدرت زیادی را ارائه می‌کند اما ویدئوی جدید کانال AutoTopNL نشان می‌دهد چگونه مدلی تیون شده از این خودرو به راحتی می‌تواند در اتوبان غوغایی به پا کند.

خودروی موردبحث قدرت ۷۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متری را به تمامی چرخ ها می‌فرستد. کیت آپگرید M3 موردبحث کار شرکت پیور توربو بوده اما ما لیست دقیق تغییرات رخ داده را نداریم. البته می‌دانیم که این قدرت اضافی به M3 اجازه می‌دهد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ادعایی ۲.۹ ثانیه‌ای داشته باشد. آن‌گونه که ویدئو نشان می‌دهد، این بی‌ام‌و تیون شده به راحتی سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را رد می‌کند.

این خودرو تمامی مشخصات عملکردی M3 استوک را پشت سر می‌گذارد. پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی بی‌ام‌و در حالت استاندارد قدرت ۵۰۳ اسب بخاری و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متری را در نسخه کامپتیشن تولید می‌کند. سدان موردبحث شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۱ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت محدود شده ۲۵۰ کیلومتر در ساعتی دارد اما M3 تیون شده ما سرعت ۳۱۱ کیلومتر در ساعت را نیز ثبت می‌کند.

نسل جدید M3 به عنوان مدل سال ۲۰۲۱ عرضه شد و بهبودهای قابل‌توجهی نسبت به مدل قبلی داشت. این خودرو وجه اشتراک زیادی با M4 دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به پیشرانه و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک در نسخه کامپتیشن اشاره کرد. پکیج سفارشی M درایور حداکثر سرعت این سدان را به ۲۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند اما هنوز هم نمی‌تواند پرفورمنس M3 تیون شده را شکست دهد. امسال بی‌ام‌و M3 تورینگ را عرضه می‌کند که اولین خودرو در تاریخ این مدل به شمار می‌رود و دوست داریم همین پکیج تیونینگ را روی نسخه استیشن M3 نیز ببینیم. تصور کنید یک استیشن آلمانی با سرعت بالای ۳۰۰ کیلومتر در ساعت اتوبان را شخم بزند! از طرف دیگر بی‌ام‌و M3 CS نیز در حال توسعه بوده اما آن خودرو روی پیست تمرکز خواهد داشت.