دیجیزا/ سه سناتور آمریکایی با ارسال نامه ای به آمازون درباره سیستم پرداخت با اسکن کف دست این شرکت و تاثیر آن بر رقابت و حفظ حریم خصوصی اظهار نگرانی کرده اند.

در بخشی از نامه آمده است: «با توجه به شواهدی که نشان می‌دهد آمازون داده‌های صوتی را با پیمانکاران طرف سوم به اشتراک گذاشته و همچنین اتهاماتی مبنی بر اینکه شرکت قوانین حفظ حریم خصوصی بیومتریک را نقض کرده، نگرانی‌های ما درباره حفظ حریم خصوصی کاربران افزایش یافته است.

نگرانی ما آن است که این شرکت از اطلاعات آمازون وان برای افزایش قدرت خود و سرکوب رقابت در بازارهای مختلف استفاده کند. اطلاعات آمازون وان ممکن است مربوط به مشتریان طرف سومی باشد که دستگاه‌های مجهز به این سیستم را بخرند و استفاده کنند.»

در همین راستا سناتورها از برنامه‌های آمازون برای گسترش سیستم مذکور و سوالاتی پرسیده‌اند. همچنین آنها درباره تعداد کاربرانی که از آمازون استفاده می‌کنند، شیوه استفاده از اطلاعات و امکان یکپارچه سازی آن با فناوری شناسایی صورت، سوالاتی پرسیده‌اند.

آمازون از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اما به یک پست وبلاگی به تاریخ ۲۱ آوریل اشاره کرده است که در آن اعلام شده مشغول مذاکرات با چند خریدار احتمالی است.