دیجیزا/ شیائومی همچنان از نسل جدید رابط کاربری MIUI خود رونمایی نکرده است. بلکه ما در مراسم سه روز قبل شیائومی، تنها شاهد رونمایی از نسخه بهبود یافته MIUI 12.5 در کنار رابط کاربری MIUI For Pad برای تبلت‌ها بودیم. اما این پایان ماجرا نیست. چرا که شیائومی در حال تست سبک طراحی جدید ویجت MIUI است. ما ممکن است که چنین طراحی را در MIUI 13 نیز شاهد باشیم. اما آیا این ویجت‌ها واقعاً سبک طراحی جدید دارند؟

سبک طراحی جدید ویجت شیائومی MIUI را ببینید!
شیائومی در حال حاضر طراحی برخی از بخش‌های کلیدی رابط کاربری خود را به روزرسانی کرده است. به عنوان مثال، ما در خبرها دیدیم که برنامه مدیریت فایل MIUI ظاهر جدیدی را برای نسل بعدی MIUI به خود گرفته است.

به گزارش Gizmochina، در رویداد رونمایی از Mi Mix 4 شاهد رونمایی از نسل جدید رابط کاربری MIUI نبودیم. اما MIUI 12.5 Enhanced به جای آن معرفی شد و در عوض هیچ ویژگی به جز بهبود عملکرد را ارائه نمی‌دهد. اما اکنون، به نظر می‌رسد که شیائومی کم کم می‌خواهد ظاهر MIUI 13 را به کاربران خود نشان دهد. بر همین اساس، سبک طراحی جدید ویجت MIUI مورد توجه قرار گرفته است. این ویجت‌ها، شباهت بی بدیلی به ویجت‌های iOS دارند.

گفته می‌شود که شیائومی در حال تست یک سری از ویجت‌های جدید در رابط کاربری خود است. این سیستم ویجت‌های جدید شیائومی، ظاهراً از سیستم عامل iOS الهام گرفته شده‌اند. نسخه بتا برنامه Vault و گالری MIUI نیز از این قاعده مستثنی نیستند. توجه داشته باشید که امکان نصب این نسخه‌های بتا از برنامه‌های سیستمی شیائومی، تنها در رام چین و دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید ١١ میسر می‌باشد. همچنین به نظر می‌رسد که این ویژگی، مربوط به MIUI 12.5 Enhanced می‌باشد. بنابراین، این رابط کاربری تنها بر روی بهبود عملکرد متمرکز نیست. هر چند ممکن است شاهد نصب این نسخه‌ها بر روی گوشی‌هایی با رابط کاربری قدیمی‌تر نیز باشیم. چرا که کاربران دارای MIUI 12.5 توانسته‌اند این ویژگی‌ها را تجربه کنند. با این حال، آن‌ها باید در برنامه آزمایش بتا نیز شرکت کنند. ثبت نام این برنامه، تا حدود ٢ هفته دیگر به پایان خواهد رسید.


بر اساس اعلام کاربران، سایز ویجت‌های جدید MIUI اکنون تغییر پذیری بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده است. به طوری که آن‌ها می‌توانند اندازه ویجت‌ها را به صورت ٢×۲، ٢×۴، ۴×۴ و ٢×٣ شخصی سازی کنند. یک لیست از ویجت‌های جدید نیز به این نسخه از MIUI نیز اضافه شده است. این لیست، طیف جدیدی از ویجت‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین ویجت‌های سیستمی جدیدی معرفی شده‌اند.

طبق گفته شیائومی، سیستم ویجت جدید MIUI از ١٧ آگست تا ٢٠ اکتبر به صورت عمومی تست خواهد شد. بنابراین، اگر کاربر رام‌های غیر از چین MIUI هستید می‌بایست ماه‌ها صبر کنید تا رنگ این سیستم ویجت را ببینید! البته ممکن است این بتا به صورت جهانی نیز ارائه شود. اما احتمال آن چندان زیاد نیست. جالب است که بدانید ویجت‌های iOS، از iOS 14 به صورت قابل توجهی گسترش پیدا کردند و بهبود یافتند. از سوی دیگر، سیستم عامل اندروید ١٢ دارای ویجت‌های تغییر یافته و پیشرفته‌تر است.

نظر شما در مورد سبک طراحی جدید ویجت MIUI چیست؟ آیا آن را می‌پسندید؟ فکر می‌کنید که طراحان MIUI از iOS الگو برداری کرده‌اند یا این شباهت تصادفی است؟