بر اساس گزارش‌های منتشر شده انویدیا عرضه تراشه برای تولید دو کارت گرافیک محبوب GeForce RTX 2060 و RTX 2060 SUPER را متوقف کرده و از شرکای خود خواسته تا پایان ماه جاری میلادی این دو کارت گرافیک را از چرخه تولید و عرضه خود خارج کنند.

کارت گرافیک GeForce RTX 2060 در اوایل سال ۲۰۱۹ عرضه شد. اواسط سال ۲۰۲۰ و در بحبوحه بحران جهانی کمبود تراشه، کارت گرافیک GeForce RTX 2060 SUPER به دست گیمرها رسید.

در آن زمان انویدیا با عرضه گسترده این دو محصول سعی داشت علاوه بر مقابله با این بحران، پاسخ مناسبی به تقاضای ماینرهای ارز دیجیتال بدهد. اما کارت گرافیک GeForce RTX 2060 در دوران کوتاه حیات خود به موفقیت‌های بی‌نظیری دست یافت و به دومین کارت گرافیک محبوب در Steam تبدیل شد.

اما ظاهراً دوران سلطنت کارت گرافیک های سری RTX 2060 NVIDIA به پایان رسیده است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که NVIDIA عرضه تراشه برای کارت‌های گرافیک GeForce RTX 2060 و RTX 2060 SUPER را متوقف کرده است. این شرکت همچنین از شرکای خود خواسته تا پایان ماه جاری عرضه این کارت‌ها را متوقف کنند.

کارت گرافیک GeForce RTX 2060 را می‌توان یکی از مقرون به صرفه ترین کارت‌های گرافیک با پشتیبانی از فناوری Ray Tracing دانست. البته از این به بعد، این عنوان به کارت گرافیک RTX 3050 می‌رسد.

کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 2060 در قفسه‌های فروشگاه‌ها در دسترس خواهند بود تا موجودی آنها به اتمام برسند اما با توجه به تقاضای بالای کاربران، انتظار می‌رود که خیلی زود تمام شوند.