دیجیزا/ تاریخ برگزاری جشنواره تابستانه‌ی استیم که در آن مواردی مانند دموی بازی‌ها، استریم‌های زنده و پرسش و پاسخ از سازندگان وجود دارد، ۲۶ خرداد تا ۱ تیر ۱۴۰۰ اعلام شد.

چندی پیش در اواسط بهمن ماه جشنواره زمستانی استیم آغاز شد و بیش از ۵۰۰ نسخه آزمایشی رایگان بازی‌ها برای مدت زمان محدود برای دانلود و بازی در اختیار بازیکنان قرار گرفت. همچنین در صفحه‌ی استیم بازی‌های این فستیوال، استریم توسعه‌دهندگان به همراه پنل‌ها و صفحه‌هایی برای گفت‌و‌گو نیز وجود داشت.

در سال گذشته‌ی میلادی به‌دلیل شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا قرار شد فستیوال‌های استیم به واسطه دموها و استریم‌های زنده توسط توسعه‌دهندگان به نمایش دربیایند و فستیوال تابستانه‌ی استیم نیز قالب مشابه نسخه‌های قبلی The Steam Game Festival را خواهد داشت. 

اگر ما را دنبال کرده باشید، احتمالا در جریان هستید که بنابر اطلاعات دردسترس تا به امروز رکورد تعداد کاربران همزمان استیم از مرز ۲۶.۴ میلیون نفر گذشته است و طبق گزارش سالیانه‌ی جدید Valve، پلتفرم استیم با داشتن ۱۲۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه در سال ۲۰۲۰، از تعداد کاربران هر دو پلتفرم‌های پلی استیشن نتورک و ایکس باکس لایو در این سال پیشی گرفته است.