اگر به خاطر داشته باشید حدود دو سال پیش سامسونگ گوشی‌های سری گلکسی S20 را در سه نسخه‌ی Galaxy S20، Galaxy S20+ و Galaxy S20 Ultra رونمایی کرد. بر اساس گزارش جدید سامسونگ قصد دارد در هفته‌های آتی بروزرسانی سیستم عامل اندروید ۱۲ به همراه نسخه پایدار رابط کاربری One UI 4.0 را برای کاربران گوشی‌های گلکسی اس ۲۰ ارسال کند.

سامسونگ در چند ماه اخیر در حال سنجش نسخه‌های آزمایشی رابط کاربری One UI 4.0 (بر پایه‌ی اندروید ۱۲) برای گوشی‌های گلکسی S20 بوده است. اما بر اساس خبر رسمی اخیر، مرحله‌ی آزمایشی این آپدیت به پایان رسیده و دیگر از نسخه‌های بتای مربوط به رابط کاربری One UI 4.0 برای سری Galaxy S20 خبری نیست. در نتیجه‌ی بروزرسانی بعدی که برای پرچمداران پیشین غول کره‌ای ارسال می‌شود، نسخه‌ی پایدار بروزرسانی رابط کاربری One UI 4.0 به همراه سیستم عامل اندروید ۱۲ خواهد بود.

این خبر برگرفته از گفته‌های مدیر پروژه‌های آزمایشی سامسونگ است که مدعی شد هم‌اکنون سامسونگ دیگر برنامه‌ای برای ارسال نسخه‌های بتای جدید ندارد و کمپانی در حال آماده‌سازی برای انتشار نسخه‌ی پایدار و نهایی One UI 4.0 بر پایه‌ی اندروید ۱۲ برای گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۰ است.

البته وی از تاریخ دقیق ارسال این بروزرسانی برای کاربران گوشی‌های Galaxy S20 حرفی نزد. با این وجود، به لطف فهرستی که سامسونگ چندی پیش از زمان‌بندی و گوشی‌های واجد شرایط دریافت بروزرسانی One UI 4.0 منتشر کرد، می‌دانیم گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۰ در ماه ژانویه ۲۰۲۲ (اوایل بهمن ۱۴۰۰) نسخه‌ی پایدار این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

نظر شما در مورد رابط کاربری One UI 4.0 سامسونگ چیست، آیا شما قادر به دریافت این بروزرسانی بوده‌اید یا خیر؟