کابین نسل جدید مرسدس بنز E کلاس با سه نمایشگر مختلف، شباهت بسیار زیادی به هایپراسکرین سدان‌های الکتریکی EQE و EQS دارد.

پس از ماه‌ها آزمایش پروتوتایپ‌ها با پوشش‌های استتاری، مرسدس بنز سرانجام رسماً کمپین تیزری نسل بعدی E کلاس را آغاز کرده است. پیش‌نمایش این سدان لوکس که با کد W124 شناخته می‌شود، با رونمایی از کابین آن صورت گرفته است. تصاویری که از داخل E کلاس جدید منتشر شده فضایی بشدت مشابه مدل‌های الکتریکی EQE و EQS را نشان می‌دهد. البته طراحی داخلی E کلاس کاملاً کپی EQE نیست زیرا مرسدس برای سدان درون‌سوز جدید خود دریچه‌های تهویهٔ جانبی باریکی را در نظر گرفته که به دریچه‌های مرکزی متصل شده‌اند.

با حذف دریچه‌های تهویهٔ جانبی دایره‌ای توربینی شکل که در سدان‌های الکتریکی مرسدس دیده بودیم، داشبورد E کلاس نمایی شیک‌تر و ساده‌تر به خود گرفته است. تغییر دیگر در بالای داشبورد دیده می‌شود یعنی جایی که یک دوربین سلفی اضافه شده است. این دوربین به‌صورت سفارشی در قالب پکیج MBUX Superscreen ارائه می‌شود که نمایشگر سرنشین جلو را هم به همراه دارد. این دوربین فقط زمانی که خودرو متوقف است کار می‌کند و می‌توان از آن برای عکس گرفتن یا فیلم‌برداری و همین‌طور کنفرانس‌های ویدئویی استفاده کرد.

مثل دیگر مدل‌های گران‌قیمت مرسدس بنز، E کلاس جدید هم حرکات چشم راننده را کنترل می‌کند تا از نگاه کردن وی به نمایشگر سمت راست داشبورد جلوگیری کند. این نمایشگر سوم از تکنولوژی خاصی به اسم کنترل دوگانهٔ نور استفاده می‌کند تا از دیدن محتویات نمایشگر توسط راننده جلوگیری کند. زمانی که سیستم تشخیص دهد راننده در حال نگاه کردن به نمایشگر سرنشین است، نور آن را کاهش می‌دهد تا جلوی دید راننده را بگیرد و حواس‌پرتی او را کاهش دهد. سرنشین اما حتی زمانی که نور نمایشگر کم شده می‌تواند بدون مشکل محتویات آن را ببیند.

برای نسل جدید E کلاس همچنین آپشنی بنام نورپردازی داخلی فعال هم تدارک دیده شده است که با سیستم صوتی برای تغییر خودکار نور بر اساس ریتم آهنگ کار می‌کند. این ماشین به‌صورت استاندارد به سیستم صوتی فراگیر برمستر با ۱۷ بلندگو مجهز است. نسل جدید مرسدس بنز E کلاس اواخر سال جاری برای فروش به نمایندگی‌های ایالات‌متحده خواهد رسید و احتمالاً رونمایی رسمی آن در بهار آینده صورت خواهد گرفت.