دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

پیج رسمی ماموریت آرتمیس ناسا تصاویری از رد چرخ ماه‌نورد ۱۲ فضانوردی که بر قمر زمین پا گذاشتند در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

 ناساآرتمیس با انتشار این تصاویر نوشت: برخی از معمول‌ترین درخواست‌هایی که برای تصاویر دریافت می‌کنیم مربوط به کهکشان‌های دوردست در جهان ما نیستند بلکه رد ۱۲ نفری هستند که بر روی نزدیک‌ترین همسایه کیهانی ما راه رفته‌اند: کره ماه

از آن جا که هیچ باد یا بارانی در ماه وجود ندارد، ردپای فضانوردان بر روی سطح این قمر باقی می‌ماند. ما با استفاده از مدارگرد شناسایی ماه می‌توانیم ماه را با جزئیات زیاد مشاهده و بررسی کنیم. ناسا آرتمیس تصاویری از رد به جا مانده از ماه‌نورد فضانوردان منتشر کرده است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

نیل آرمسترانگ و باز آلدرین، فضانوردان آپولو ۱۱ در طول ماه‌پیمایی خود مسافتی حدود ۱۰۰۵ متر را پیمودند در حالی فضانورد دیگری به نام مایکل کالینز در ماژول فرماندهی در مدار ماه منتظر بازگشت آن‌ها بود.

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

پیت کنراد و آلن بین، فضانوردان آپولو ۱۲ در طول ماه‌پیمایی خود حدود ۲۳۱۶ متر را طی کردند در حالی که فضانورد دیگری به نام ریچارد گوردون در مدار ماه منتظر آن‌ها بود.

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

آلن شپرد و اد میچل فضانوردان آپولو ۱۴ بودند که در طول ماه‌پیمایی خود حدود ۳۹۶۲ متر مسیر پیمودند در حالی که استوارت روزا مانند گوردون و کالینز در مدار منتظر بازگشت آن‌ها بود.

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

دیو اسکات و جیمز اروین فضانوردان آپولو ۱۵ بودند که با کمک یک ماه‌نورد مسافت ۲۷.۹ کیلومتری را طی کردند و آلفرد وردن در مدار منتظر آن‌ها ماند.

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

جان یانگ و چارلز دوک فضانوردان مامورت آپولو ۱۶ بودند. این دو نیز با کمک یک ماه‌نورد مسافت ۲۶.۸ کیلومتری را طی کردند و توماس متینگلی در مدار ماند.

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

در نهایت تصویر آخر متعلق به ژن سرنان و هریسون اشمیت است. این دو فضانورد ماموریت آپولو ۱۷ نیز از یک ماه‌نورد برای حرکت روی سطح ماه استفاده کردند و بیشترین مسافت طی شده تا کنون یعنی ۳۵.۷ کیلومتر را روی سطح قمر زمین پیمودند در حالی که رونالد ایوانز در مدار منتظر آن‌ها بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *