انتخاب/ ربات‌های حوزه کشاورزی بسیار محبوبند، اما ربات پرنده مجهز به هوش مصنوعی که بتواند میوه بچیند در نوع خود منحصر به فرد محسوب می‌شود. این ربات پرنده درواقع از هدر رفت میوه‌های رسیده نیز پیشگیری می‌کند.
 
کمبود جهانی میوه فصل در سایه محدودیت‌های کرونا بیش از هر زمانی حس می‌شود، اکنون هوش مصنوعی می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند.

حتی قبل از همه گیری کرونا، استخدام افراد برای چیدن میوه چندان ساده نبود، چون بسیاری از کشور‌ها با کمبود نیروی کار مواجهند. ربات خودران محصول شرکت Tevel Aerobotics Technologies، یک ربات مستقل پرنده را اختراع کرده است که از هوش مصنوعی (AI) برای شناسایی میوه رسیده و برداشت میوه استفاده می‌کند. این ربات می‌تواند ۲۴ ساعت شبانه روز کار کند و فقط میوه‌های رسیده را می‌چیند.

این نوآوری در وهله اول، پاسخی مستقیم به کمبود نیروی کار بود. اما به مرور زمان این ربات هوشمند کارکرد‌های دیگری مانند تامین میوه در دوران کرونا را از خود نشان داد. ربات FAR با استفاده از الگوریتم‌های مبنی بر AI، درختان میوه و الگوریتم‌های تصویری برای یافتن میوه در میان شاخ و برگ‌ها و طبقه بندی اندازه و رسیدگی میوه‌ها به چیدن میوه‌ها می‌پردازد.