ربات هوشمند موسوم به beomni ۱.۰ در امور مختلفی از پزشکی تا فضانوردی به انسان‌ها کمک می‌کند، این ربات هوشمند کاربردی چند جانبه دارد.

به گزارش دیزاین بوم، beomni ۱.۰ یک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است که بر خلاف نسخه‌های پیشین خود که محدودیت‌هایی در ارائه خدمات داشتند، با حداقل نیاز به انسان ها، بسیاری از خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد.

این ربات را می‌توان نخستین سیستم رباتیک کاملا چند منظوره در جهان دانست. ربات beomni ۱.۰ ساخته شده توسط شرکت آمریکایی “فراتر از تصور”، شبیه یک انسان است که سر، شانه‌ها، کمر، بازو‌ها و دست‌ها را نیز به طور کامل نشان می‌دهد.

 این ربات انسان نما می‌تواند تا ۱۵.۸۸ کیلوگرم وزن در هر بازو را مانند ماهیچه‌های تمرین شده در باشگاه بلند کند و همچنین کار‌های ظریفی مانند اندازه گیری نمک هنگام آشپزی را انجام دهد.  این ربات دارای چهار چرخ در پایه‌اش است  و به اطراف می‌چرخد، حتی از میان ماسه، گل و برف عبور می‌کند.

این ربات قصد دارد کار از راه دور را در دنیای دیجیتال بهتر فعال کند، زیرا در ابتدا می‌توان از راه دور، کار‌هایی مانند تولید، کشاورزی و خدمات پزشکی را هدایت کرد.  با این حال، beomni ۱.۰ با هوش مصنوعی قصد دارد با یادگیری کاملاً خودمختار به انسان‌ها کمک کند، به این معنی که عملکرد‌های بیشتری را می‌توان یکجا تکمیل کرد.

 
این ربات انسان نما می‌تواند تا ۱۵.۸۸ کیلوگرم وزن را در هر بازو بلند کند.  این ربات، می‌تواند در ساخت و نگهداری تاسیسات فضایی نیز کمک کند، افزون بر این ها، یک  اپراتور انسانی نیز  می‌تواند اعمال ربات را کنترل کند و هوش مصنوعی، این  ربات را قادر می‌سازد تا یاد بگیرد که در آینده به طور مستقل عمل کند.