رئیس سازمان خصوصی سازی در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، خواستار عرضه یکجای سهام باقی مانده و تودلی خودروسازان به جای عرضه جداگانه شد.

آقای حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی در نامه ای به آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، درباره عرضه مجموع سهام متعلق به دولت در دو شرکت سهامی عام ایران خودرو و سایپا که به ترتیب معادل ۵٫۷۲ درصد و ۱۷٫۳۱ درصد هستند، تذکر داد.

طبق این نامه، برای واگذاری بلوکی سهام باقیمانده دولت در این دو شرکت خودروساز، باید ارزش مدیریتی سهام باقی مانده دولت نیز مشخص و لحاظ شود؛ در حالی که قیمت های فعلی پایه این بلوک‌ها روی تابلو، فاقد در نظرگیری این موضوع است.

آن طور که رئیس سازمان خصوصی سازی نوشت: فروش سهام تودلی خودروسازان که اخیرا در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته، سبب کاهش ارزندگی آن می‌شود، اما با عرضه یکجای این سهام همراه با سهام باقیمانده دولت، این اتفاق رخ نخواهد داد.
 
بر اساس این نامه، عرضه یکجای سهام تودلی و سهام باقی مانده دولت در ایران خودرو و سایپا، مستلزم همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است تا با جایگزینی وثایق و آزادسازی سهام دولت، امکان تحقق چنین پیشنهادی فراهم شود.

آقای فاطمی امین وزیر صمت، دیشب گفت: تمام اموال ایران خودرو و سایپا از اسفند پارسال قیمت گذاری و نزدیک به ۷۰۰ ابلاغ در سایپا و ۶۰۰ ابلاغ در ایران خودرو صادر شده است. در هفته آینده نیز با اتمام قیمت گذاری تمام اموال این دو شرکت خودروساز، بلافاصله واگذاری‌ها آغاز می‌شود.