دیجیزا/ باوجود اینکه Assassin’s Creed Valhalla هنوز عرضه نشده است، بازی‌بازان درحال بررسی آینده‌ی فرنچایز Assassin’s Creed هستند. تقاضای زیادی برای یک از سری در ژاپن فئودال وجود دارد اما برای جلوگیری از تداخل با بازی Ghost of Tsushima، عده‌ای احتمال عرضه‌ی یک نسخه از این بازی را داده‌اند که در چین جریان دارد و حالا، هواداران تیزبین این فرنچایز در رددیت (Reddit) شواهدی پیدا کرده‌اند که احتمالاً نشان از عرضه‌ی چنین بازی‌ای در آینده‌ی نزدیک دارد. جان بیگورن (John Bigorgne)، طراح استودیوی یوبی‌سافت مونترال (Ubisoft Montreal) در سال ۲۰۱۷ طرحی مفهومی در حساب کاربری ArtStation خود منتشر کرده بود که حالا، کاربری از رددیت به نام Nstav13 براساس آن فرضیه‌ای مطرح کرده است که یکی از نسخه‌های آینده‌ی Assassin’s Creed ممکن است در چین و دوران حمله‌ی مغول‌ها به این کشور جریان داشته باشد.

براساس پست رددیت Nstav13، او باور دارد یوبی‌سافت یک بازی اصلی از سری Assassin’s Creed که در چین جریان دارد را در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد کرد. این کاربر با توجه اینکه یوبی‌سافت بافت‌ها و اشیائی که در طراحی بازی‌هایش به‌کار می‌برد را دوباره استفاده می‌کند، حدس می‌زند که از بافت‌ها و اشیاء Valhalla هم در سال ۲۰۲۱ برای توسعه‌ی عناوینی که در چین یا مغولستان جریان داشته باشند، استفاده خواهد کرد.

از نظر Nstav13، مغول‌ها به بازی‌های Assassin’s Creed مرتبط هستند. خصوصاً که حمله‌ی مغول‌ها به Valhalla مربوط می‌شود چراکه آن‌ها یک گروه از وایکینگ‌ها را نیز از بین برده‌اند. او همچنین از ارتباط مغول‌ها به Altair اشاره کرد که در یکی از بازی‌های قبلی، چنگیز خان را می‌کشد. این کاربر رددیت همچنین به یوبی‌سافت اشاره کرد که در یک نظرسنجی، چنگیزخان و حمله‌ی مغول‌ها را به‌عنوان ایده‌ی یک بازی آینده این فرنچایز مطرح کرده بود. ضمناً به‌گفته‌ی او، اسم فایل طرح مفهومی آقای بیگورن شبیه فایل‌های بازی‌های قبلی Assassin’s Creed است و از آنجا که این طراح برروی فرنچایزهای مهم یوبی‌سافت مثل Assassin’s Creed کار می‌کند، Nstav13 این تئوری را مطرح می‌کند که باتوجه به اینکه Assassin’s Creed Unity دارای زمان توسعه‌ی پنج‌ساله بود، بازی جدید هم ممکن است الان در دست توسعه باشد.

باید درنظر داشت که جدا از طرح مفهومی که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده، این ادعاها براساس سند خاصی نیستند و یوبی‌سافت هم توضیحی درباره آن‌ها نداده است. با این حال، Nstav13 ادعا می‌کند که هواداران قبلاً هم با استفاده از طرح‌های مفهومی، بازی Valhalla را پیش‌بینی کرده بوده‌اند.

کاربران رددیت از این تئوری استقبال کرده‌اند، و البته برخی تردیدهایی هم دارند؛ مثلاً اینکه طرح مفهومی موردنظر ژاپن را نشان می‌دهد یا چین. یکی از کامنت‌ها به این اشاره کرده بود که یوبی‌سافت مونترال یک آی‌پی جدید را بعد از سه سال توسعه کنار گذاشته است و این کار، گروه سازندگان را برای ساخت یک Assassin’s Creed جدید آزاد می‌کند. نهایتاً، تنها گذشت زمان به ما درست یا غلط بودن این پیش‌بینی‌ها را نشان می‌دهد.

جدیدترین بازی این فرنچایز، Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۹ (۱۷ نوامبر ۲۰۲۰) برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.