SVJ یکی از قوی‌ترین و وحشی‌ترین اعضای خانوادهٔ اونتادور است. این یک سوپرکار قدرتمند متمرکز بر پیست است که یعنی برای کاهش وزن رژیم غذایی سختی گرفته است؛ اما آیای این گاو خشمگین چهارچرخ حریف یک سامورایی وحشی بنام سوزوکی هایابوسا می‌شود؟ این سوپربایک ژاپنی هم‌اکنون در نسل سوم خود قرار دارد که قدرت آن نسبت به نسل قبلی کاهش پیدا کرده و کمی هم سنگین‌تر شده است اما در برابر یک رقیب چهارچرخ، این موارد چقدر اهمیت دارند؟ بیایید نگاهی به اعداد و ارقام داشته باشیم تا بهتر متوجه تفاوت‌های این دو وسیله شویم.

اونتادور SVJ در سینهٔ خود یک نیروگاه ۶.۵ لیتری V12 تنفس طبیعی دارد که ۷۷۰ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نیرو به هر چهارچرخ منتقل می‌شود و باید وزن ۱۵۲۵ کیلوگرمی خودرو را جابجا کند. هایابوسا قبلاً سریع‌ترین موتورسیکلت تولیدی دنیا لقب داشت اما در حال حاضر از یک پیشرانهٔ چهار سیلندر خطی ۱۳۴۰ سی‌سی استفاده می‌کند. این موتور ۱۹۵ اسب بخار قدرت ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد که به چرخ عقب منتقل می‌شود. این سوپربایک افسانه‌ای تنها ۲۶۰ کیلوگرم وزن دارد که نسبت وزن به قدرت ۱.۳ کیلوگرم بر هر اسب بخار را فراهم می‌کند درحالی‌که این رقم در اونتادور ۲ کیلوگرم بر هر اسب بخار است.

بااین‌وجود، بازهم تشخیص اینکه کدام وسیله پیروز درگ خواهد شد دشوار است زیرا دراین‌بین مهارت راننده یا راکب هم بسیار مهم است و می‌تواند تعیین‌کننده باشد. با توجه به همهٔ این موارد، آیا هایابوسای وحشی می‌تواند در ۴۰۰ متر اونتادور SVJ را مغلوب کند؟ پاسخ این سؤال را در ویدئوی بالا ببینید.

مشخصات فنی

اونتادور SVJ

سوزوکی هایابوسا

پیشرانه ۶.۵ لیتری V12 ۱.۳ لیتری I4
قدرت ۷۷۰ اسب بخار ۱۹۵ اسب بخار
گشتاور ۷۲۰ نیوتن متر ۱۵۰ نیوتن متر
گیربکس ۷ سرعته AMT ۶ سرعته دستی
محور محرک چهارچرخ عقب
وزن ۱۵۲۵ کیلوگرم ۲۶۰ کیلوگرم
قیمت ۳۵۰,۰۰۰ پوند ۱۶,۷۰۰ پوند