بی ام و M5 CS نسخه پرچمدار سری ۵ است. این سدان بزرگ و لوکس قدرت زیادی دارد، اما آیا می‌تواند یک پورشه ۹۱۱ توربو S نسل ۹۹۷.۲ را در مسابقه درگ شکست دهد؟

بی ام و M5 CS از موتور ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوشارژ با توان ۶۲۶ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتن متر بهره می‌برد که قدرتش از طریق یک جعبه‌دنده هشت سرعته خودکار به چهار چرخ منتقل می‌شود. پورشه توربو S نیز تمام چرخ محرک است، اما قدرتش توسط یک موتور ۳.۸ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو با توان ۵۳۰ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر تأمین می‌شود. وزن بی ام و ۱۸۲۵ کیلوگرم است، در حالی که پورشه فقط ۱۵۸۵ کیلوگرم وزن دارد.

M5 شروع بهتری دارد، اما با فاصله خیلی کمی از پورشه ۹۱۱ برنده می‌شود. بی ام و در مدت زمان ۱۱.۱ ثانیه و پورشه با اختلاف ۰.۱ ثانیه از آن از خط پایان عبور می‌کنند.

با انتخاب حالت رانندگی راحت در هردو خودرو، بی ام و دوباره در اولین دور برنده می‌شود. بی ام و سریع‌تر از پورشه شتاب می‌گیرد، اما این اختلاف در دور دوم که هردو مدل در حالت رانندگی اسپورت با استفاده از جعبه‌دنده دستی قرار می‌گیرند کمتر می‌شود. بی ام و همچنان برنده می‌شود، اما پورشه با فاصله خیلی نزدیکی از آن از خط پایان عبور می‌کند.

تست نهایی بین این دو خودرو قدرت توقف آن‌ها را می‌سنجد. بی ام و سنگین‌تر است که در این آزمون یک عیب محسوب می‌شود، اما ترمزهای آن به قدری قدرتمند هستند که در مسافت خیلی کمتری نسبت به پورشه آن را متوقف می‌کنند.

پورشه ۹۱۱ توربو S نسل ۹۹۷.۲ حدود ۱۰ سال پیش عرضه شده است، اما هنوز قابلیت رقابت با خودروهای امروزی را دارد. اگرچه این پورشه قدیمی از بی ام و شکست خورد، اما عملکرد قابل تحسینی داشت.