اولین بار در سال پیش بود که معرفی نسخه‌ای ویژه از خودروی چینی آواتر ۰۱۱ اعلام شد و حالا این خودرو با پسوند MMW معرفی شده است. خودروی موردبحث فقط به تعداد ۵۰۰ دستگاه و با همکاری متیو ام ویلیامز به عنوان مدیر شرکت گیونچی با نادر فقیه زاده، مدیر ارشد طراحی آواتر طراحی شده و تولید خواهد شد. برخی ویژگی‌های خاص باعث می‌شوند ۰۱۱ MMW از نسخه استاندارد این خودرو متمایز شود.

آنچه سریعاً به چشم می‌آید رنگ بدنه مشکی براق بوده که طبق گفته رسانه‌های چینی از تکنولوژی خود ترمیمی برای رفع خط و خش‌های کوچک سود می‌برد. این شاسی‌بلند همچنین به رینگ‌های ۲۲ اینچی و نشان‌های تیره روی بدنه مجهز است. کابین نیز تغییراتی را نشان می‌دهد که مهم‌ترین آن‌ها پوشش چرم مشکی جدید روی صندلی‌ها، پانل درب‌ها و داشبورد خواهد بود. همراه این پوشش چرم نیز دوخت متمایزی به چشم می‌خورد.

نادر فقیه زاده درباره طراحی این خودرو می‌گوید:

به عنوان یک طراح خودرو، ما باید اطلاعات را به احساس تبدیل کنیم. Avatr 011 از ایدئولوژی آینده‌نگر محصول الهام می‌گیرد. مردم می‌توانند خیلی بیشتر با آن ارتباط برقرار کنند.

زیر پوست آواتر ۰۱۱ MMW مجموعه باتری ۹۰.۳۸ کیلووات ساعتی و دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی ۵۷۰ اسب بخاری قرار دارد. این شاسی‌بلند الکتریکی ظاهراً در کمتر از ۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند و شعاع حرکتی بیش از ۶۰۰ کیلومتری را ارائه می‌کند. این خودرو از سیستم شارژ ۷۵۰ ولتی سود می‌برد و می‌توان ۳۰ تا ۸۰ درصد باتری را در ۱۵ دقیقه شارژ کرد.

برند آواتر از طریق جوینت ونچر چانگان و CATL به عنوان تولید کننده باتری‌های لیتیوم-یونی شکل گرفته است. این خودروساز اساساً نسخه ری برند شده از شرکت چانگان Nio است. هواوی نیز در توسعه و تولید این شاسی‌بلند ایفای نقش می‌کند.