دیجیزا/ اخیرا شرکت OPPO چندین پتنت ثبت کرده است. اکنون نیز حق اختراع جدید اوپو ثبت شده که طبق آن دستگاهی با نمایشگر ثانویه در قاب پشتی در راه است.

به تازگی اوپو طرح‌های خاص و جالبی را در بخش تلفن‌های هوشمند ثبت اختراع کرده است. یکی از پتنت‌های جالبی که از این کمپانی در ماه نوامبر شاهد بودیم، دستگاهی با ساختار بلوکی برای گوشی‌های تاشو بود. اکنون نیز حق اختراع جدید اوپو، خبر از دستگاهی می‌دهد که در پنل پشتی، در کنار دوربین عقب دارای نمایشگر ثانویه است.

پتنت جدید اوپو توسط OPPO Guangdong Mobile Communications Co., Ltd در اداره ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) در ۱۹ فوریه ثبت شده است. این حق ثبت اختراع، تلفن هوشمندی را نشان می‌دهد که علاوه بر نمایشگر اصلی، زمانی که آن را به پشت برگردانید، نمایشگر دیگری را نیز خواهید دید. 

اگر به تصاویر نگاهی بیندازیم، یک طرح دایره‌ای با برش‌های کوچک برای لنزهای دوربین را در قسمت عقب گوشی می‌بینیم. یک شی کروی کوچک نیز در کنار لنزها قرار گرفته است که احتمالا یک فلش LED باشد. در وسط این طرح دایره‌ای، یک دایره دیگر قرار گرفته است که اوپو آن را به عنوان محل نمایشگر ثانویه در نظر گرفته است.

همانطور که در عکس‌ها نشان داده شده است، این نمایشگر کوچک می‌تواند نشانگر زمان و تاریخ باشد. این امکان نیز وجود دارد که OPPO ویژگی‌های آن را با نمایش اعلان‌های سریع، داده‌های تناسب اندام و چندین مورد دیگر، گسترش دهد. 

همچنین در نگاه اولیه‌ به این طرح، هیچ دوربین جلویی مشاهده نمی‌کنیم. این احتمال وجود دارد که در حق اختراع جدید اوپو، شاهد استفاده از نمایشگر ثانویه به عنوان یک شی مانند آینه یا منظره یاب باشیم تا از دوربین عقب بتوان مشابه با دوربین سلفی استفاده کرد. با این حال احتمال این موضوع زیاد نیست چرا که سایز صفحه نمایش دوم بسیار کوچک است.


در سایر بخش‌ها این گوشی زیاد متفاوت نخواهد بود. یک نمایشگر خمیده در جلو، پورت USB تایپ سی، شیار سیم کارت، بلندگو، دو میکروفون در بالا و پایین دستگاه مشخصاتی است که به چشم می‌خورد. همچنین در طرح دیگری که منتشر شده است، ممکن است قاب دوربین در بخشی مربعی شکل با لبه‌های گرد قرار بگیرد.
 

مانند تمام پتنت‌ها، مشخص نیست که آیا این طرح به مرحله طراحی نهایی و تولید خواهد رسید یا خیر.