دیجیزا/ شاید فکر کنید اپ استور اپل که ۲ سال پیش ۱۰ ساله شد اما باید یادآوری کنم که این جشن ۱۰ سالگی نرم افزار Apple Store است و نه جشن ۱۰ سالگی اپ استور اپل! هر چند شاید ما از این نرم افزار خیلی استفاده نکنیم به هر صورت، اجازه بدهید ایستر اگ جالب جشن ۱۰ سالگی نرم افزار فروشگاه اپل را با هم ببنیم.

نرم افزار فروشگاه اپل در ژوئن گذشته دهمین سالگرد تولد خود را با هواداری بسیار کمی جشن گرفت. به احتمال زیاد تحت تأثیر WWDC 2020 که کاملا بصورت آنلاین برگزار شد، قرار گرفت. کنفرانس توسعه دهنده هفتگی یکی از برجسته ترین رویدادهای اپل است. جای تعجب نیست که اپ فروشگاه اپل به حاشیه رانده شد.

درست وقتی فکر کردید که اپل قصد دارد این نقطه عطف را از یاد ببرد، کاربر اپل مایکل استیبر یک تخم مرغ عید پاک را کشف کرد که شرکت کوپرتینویی در آخرین نسخه اپلیکیشن Apple Store خود مخفی کرد.

برای جشن گرفتن این نقطه عطف، اپل خیلی هوشمندانه یک بادکنک تولد غافلگیرکننده را درون برنامه اپل فروشگاه مخفی کرد. برای دستیابی به آن مراحل زیر را طی کنید:

۱- به سادگی برنامه Apple Store را باز کنید.
۲- عبارت “۱۰Years” را جستجو کنید و منتظر بمانید که بادکنک ها ظاهر شود.
۳- فقط بنشینید و اجازه دهید آنها پرواز کنند. البته اپل این انیمیشن را تعاملی ساخته است و می توانید روی هر کدام تپ کنید تا بترکند!

شما از نرم افزار فروشگاه اپل (Apple Store App) استفاده می کنید؟ البته اگر خارج از ایران باشید شاید پاسخ شما مثبت باشد!