به نقل از فیزیک، مریخ نورد کنجکاوی ناسا پس از تکمیل یک به روز رسانی نرم افزاری بزرگ در ماه آوریل، قبل از عبور از دره«Marker Band» تصویری از آن را ثبت کرد.

نماها در 8 آوریل ساعت 9:20 صبح و 3:40 بعد از ظهر گرفته شده است. زمان محلی مریخ، نورپردازی بسیار متفاوتی را ارائه می‌کند که در صورت ترکیب تصاویر، جزئیات را در صحنه برجسته می‌کند. رنگ آبی به قسمت‌هایی از تصویر گرفته شده در صبح و زرد به قسمت‌هایی از ظهر اضافه شده است.

تصویر از پشت مریخ نورد گرفته شده و نمایی از سه آنتن و منبع انرژی آن را ارائه می دهد. آشکارساز ارزیابی تشعشع یا ابزار RAD که به صورت دایره ای سفید در سمت راست پایین تصویر ظاهر می شود، به دانشمندان کمک می کند تا یاد بگیرند چگونه از اولین فضانوردانی که به مریخ فرستاده شده اند در برابر تشعشعات روی سطح سیاره محافظت کنند.

یک مطالعه جدید نشان داد که آب در مریخ ممکن است بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد گسترده باشد. بر اساس مشاهدات مریخ نورد چینی از تپه های شنی مریخ احتمالا وجود آب در مریخ مربوط به دوره های جدیدتری باشد.

پیش از این کاوشگر اینسایت ناسا اولین امواج لرزه‌ای که از مرکز مریخ عبور می کنند را شناسایی کرد. توسعه درک بیشتر از درون مریخ می تواند به دانشمندان کمک کند تا درباره نحوه تشکیل سیارات سنگی مانند زمین و مریخ، تفاوت این دو سیاره و عواملی که به سایر سیارات قابل سکونت برای زندگی کمک می کنند، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *