اولین نسل پژو ۴۰۸ در ژانویه سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد. این خودرو در اصل یک نسخه سدان کشیده از پژو ۳۰۸ بود که برای عرضه در بازارهای خاصی مثل چین و آمریکای جنوبی در نظر گرفته شده بود. نسل دوم ۴۰۸ نیز در نمایشگاه پکن سال ۲۰۱۴ معرفی شد و همچنان در حال تولید است. حال اما پژو تیزری از نسل جدید ۴۰۸ را منتشر و اعلام کرده است که این خودرو از فرم سدان قبلی فاصله خواهد گرفت. به گفته پژو، نسل جدید ۴۰۸ یک کراس‌اوور کوپه فست‌بک خواهد بود.

البته قبلاً می‌دانستیم که این شرکت در حال کار روی یک کراس‌اوور کوپه است که شایعه شده بود ۴۰۰۸ نام دارد. حال مشخص نیست که ۴۰۸ جدید درواقع همان خودرو است یا اینکه کراس‌اوور کوپه دیگری از پژو را هم با نام ۴۰۰۸ خواهیم دید. درهرحال، تیزری که از این خودرو منتشر شده است قسمتی از جلوپنجره آن را نشان می‌دهد که مشابه نسل جدید ۳۰۸ است. در این تیزر بخش کوچکی از چراغ جلو هم دیده می‌شود. فعلاً از مشخصات فنی ۴۰۸ جدید خبر نداریم ولی به‌احتمال‌زیاد این خودرو روی نسخه‌ای کشیده از پلت‌فرم EMP2 ساخته می‌شود که با سیتروئن C5 X مشترک است.

احتمالاً زیر کاپوت این خودروها هم پیشرانه‌های مختلفی از ۱.۲ لیتری هیبریدی خفیف گرفته تا پلاگین‌هیبریدی سطح بالا با حداکثر ۳۶۰ اسب بخار قدرت قرار خواهد گرفت. همچنین احتمال ساخت نسخه تمام الکتریکی این خودرو هم وجود دارد. ۴۰۸ جدید اواخر امسال معرفی خواهد شد و به گفته پژو، مدلی جهانی خواهد بود که این یعنی فقط محدود به بازارهای خاصی مثل چین نیست و در اروپا هم عرضه می‌شود.