نوشتن یک رشته توییت در توییتر می‌تواند برای برخی کاربران چالش برانگیز باشد، زیرا باید تمام متن را به صورت بخش‌های ۲۸۰ کاراکتری جدا کرد. با این حال، به نظر می‌رسد توییتر اکنون در حال کار روی قابلیتی است تا متن‌های طولانی به صورت خودکار به یک رشته توییت تبدیل شوند.

براساس توییتی که توسط محقق برنامه، «جین منچون ونگ» ارسال شده است، در این قابلیت، ادیتور توییتر زمانی که از محدودیت ۲۸۰ کاراکتری عبور کند، به طور خودکار متن کاربران را به یک رشته توییت تبدیل می‌کند.

ساده‌سازی فرایند ارسال رشته توییت جدید در توییتر

همانطور که او در توییت دیگری توضیح می‌دهد، توییتر می‌خواهد اصطکاک ایجاد رشته توییت را کاهش دهد. در حال حاضر، کاربران باید روی دکمه + کلیک کنند تا یک توییت به رشته توییت یا موضوع تبدیل شود و سپس مجموعه ۲۸۰ کاراکتری بعدی خود را ارسال کنند که در برخی موارد این امر می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

در چند وقت گذشته، برخی کاربران به مشکلاتی در ارسال و خواندن رشته توییت‌هایی که بیش از چند توییت دارند اشاره کرده‌اند. از جمله آنها می‌توان به یک موضوع طولانی با ۸۲ توییت درباره سقوط صرافی FTX اشاره کرد. طولانی بودن این رشته توییت به قدری مورد توجه کاربران قرار گرفت که ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر گفت که آنها در حال کار روی ساده‌سازی نوشتن موضوعات جدید هستند.

مشخص نیست که ویژگی جدید ادیتور توییتر برای رشته توییت‌ها چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت، حتی با این وجود که ماسک ادعا کرده مهندسان توییتر هم اکنون در حال کار روی آن هستند. این شبکه اجتماعی همچنین قابلیت دیگری تحت عنوان Notes را برای نگارش متون طولانی‌تر در سال جاری آزمایش کرده که قرار بود فقط در دسترس برخی کاربران منتخب قرار بگیرد و با مدیریت ماسک، آینده آن چندان مشخص نیست.

ونگ همچنین اخیرا اشاره کرده بود توییتر در حال کار روی قابلیت رمزنگاری سرتاسری برای پیام‌های خصوصی کاربران است