دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

«تویوتا» نسخه پیکاپ «کرولا» را می‌سازد؟

«تویوتا» نسخه پیکاپ «کرولا» را می‌سازد؟

چند روز پس از رونمایی تویوتا از کرولا کراس در ژوئن ۲۰۲۰، یک هنرمند این کراس اوور جمع و جور را به یک پیکاپ فرضی تبدیل کرد.

به سرعت در آگوست ۲۰۲۳، گزارش جدیدی از یک منبع موثق بیان شد که این پیکاپ خیالی ممکن است روزی به واقعیت تبدیل شود. Automotive News نشان می‌دهد که برند ژاپنی در حال بررسی یک پیکاپ کوچک بر اساس مدل های خانواده کرولا است.

الگو برداری تویوتا از سایپا؛ تبدیل کرولا به وانت!/ عکس

این مقاله حاکی از آن است که این پروژه هنوز در مراحل اولیه است و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است. Automotive News می‌نویسد که “پیکاپ مبتنی بر کرولا همچنان یک احتمال است، اما اختمال آن هم وجود دارد.”

اگر این خودرو چراغ سبز تولید را دریافت کند، پیش‌بینی می‌شود که زودتر از سال ۲۰۲۷ به فروش نرسد. اگر جدول زمانی دقیق باشد، این وسیله نقلیه کاربردی بر اساس نسل بعدی کرولا خواهد بود نه نسل فعلی.

این پیکاپ کوچکتر پایین‌تر از هایلوکس قرار می‌گیرد و به تویوتا اجازه می‌دهد تا با فورد ماوریک و هیوندای سانتاکروز رقابت کند. AN پیش‌بینی می‌کند که در می سی سی پی و در کنار کرولا معمولی مونتاژ شود، در حالی که کرولا کراس در آلاباما و در کارخانه جدید متعلق به مزدا تولید می‌شود.

الگو برداری تویوتا از سایپا؛ تبدیل کرولا به وانت!/ عکس

اواخر سال گذشته، غول خودروسازی ژاپنی، IMV 0 را به‌عنوان نمونه اولیه یک خودروی تجاری سبک نشان داد که در حدود سال ۲۰۲۴ به فروش خواهد رسید. این پیکاپ تک کابین دارای نشانه‌هایی از طراحی مفهومی Compact Cruiser EV بر روی بدنه بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *