سامسونگ سرگرم آماده سازی مقدمات برگزاری رویداد معرفی گوشی‌های سری گلکسی S23 در تاریخ اول فوریه (۱۲ بهمن‌ماه) بوده که با رابط کاربری  One UI 5.1 از راه می‌رسند. در همین رابطه و پیش از برگزاری این مراسم لیست تغییرات و تصاویری از رابط کاربری One UI 5.1 به بیرون درز کرده است.

به‌روزرسانی One UI 5.1 با بهینه‌سازی‌هایی برای اپلیکیشن‌های پیش‌فرض همراه است و دسترسی به Expert RAW را در دوربین راحت‌تر می‌کند. این نسخه همچنین از ویجت باتری جدیدی  بهره برده و تغییرات کوچک و بزرگ دیگری را به‌ همراه دارد.

ویژگی‌های رابط کاربری One UI 5.1 سامسونگ
از جمله این تغییرات در بخش دوربین می‌توان به تغییر آسان‌تر طیف رنگی در عکس‌های سلفی و دسترسی راحت‌تر به Expert RAW اشاره کرد. همچنین تهیه تصویر و ویدیو از حداکثر ۳ نفر با AR Emoji و بهینه‌سازی چیدمان و قابلیت‌های ویرایش در AR Doodles از دیگر ویژگی‌هایی است که در دسترس کاربران قرار گرفته است.

در بخش گالری هم قابلیت آلبوم خانوادگی مشترک در کنار پردازش بهتر عکس‌ها و نمایش بهتر اطلاعات تصاویر به این اپلیکیشن افزوده شده و کاربران امکان انتخاب محل ذخیره‌سازی اسکرین‌شات‌ها را خواهند داشت.

ویجت ها نیز بروز شده و اکنون شاهد اضافه شدن ویجت جدید باتری و تغییر ویجت آب‌وهوا هستیم. همچنین تغییر والپیپرهای دستگاه با توجه وضعیت کار کاربران با گوشی در کنار امکان تنظیم وضعیت‌ها و اعمال مختلف برای سناریوهای گوناگون هم به رابط کاربری One UI 5.1 سامسونگ آمده است.

قابلیت‌های ارتباطی رابط کاربری One UI 5.1 بهبود پیدا کرده و به‌اشتراک‌گذاری آسان اپ‌های مشترک با بقیه کاربران در کنار امکان به‌اشتراک‌گذاری کنترل‌ها بین گلکسی بوک و گوشی‌های هوشمند سامسونگ و خروجی صوتی و تصویری برای بلندگوهای وای‌فای به این رابط کاربری آمده است.

در بخش تنظیمات هم شاهد پیشنهاد استفاده از تنظیمات کاربردی بوده و جستجو در Samsung Internet بهینه‌سازی شده است. همچنین امکان دریافت اطلاعات بیشتر مرتبط با آب و هوا نیز فراهم شده و قابلیت مدیریت تماس‌ها از طریق متن با بیکسبی نیز به دستیار صوتی سامسونگ اضافه گردیده است.

پیش از این سامسونگ تایید کرده بود که رابط کاربری One UI 5.1 را به زودی منتشر خواهد کرد. همچنین شرکت کره‌ای لیستی از گوشی‌های دریافت‌کننده رابط کاربری جدید خود را منتشر و اعلام کرده بود One UI 5.1 همراه با سری گلکسی S23 از راه می‌رسد.

آپدیت One UI 5.1 سامسونگ احتمالاً ابتدا با سری گلکسی S23 معرفی خواهد شد، اما انتظار می‌رود که پس از چند هفته در اختیار پرچم‌داران قبلی سامسونگ هم قرار بگیرد. با این‌ حال، احتمالاً چند هفته تا چند ماه زمان خواهد برد تا همه دستگاه‌های واجد شرایط این به‌روزرسانی را دریافت کنند.