دیجیزا/ وب‌سایت «۵۲audio» تصویر جدیدی را منتشر کرده که آن را منتسب به نسل بعدی ایرپاد اپل می‌داند. در این عکس زنده خود ایرپاد و کیس شارژر آن را می‌بینیم که ظاهری آشنا دارند. این وب‌سایت در گذشته هم تصاویری را از قطعات احتمالی نسل سوم ایرپاد لو داده بود.

این تصویر با آن چه تاکنون از ایرپاد ۳ می‌دانیم مطابقت دارد. بلومبرگ قبلا گفته بود که ایرپاد بعدی شبیه ایرپاد پرو با پایه‌های کوتاه‌تر است ولی قابلیت‌های رده بالایی مثل حذف نویز فعال را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد.

 
به گفته منبع گزارش، ایرپاد ۳ دارای سیستم رفع فشاری است که قبلا آن را در ایرپاد پرو دیده بودیم. هدف این سیستم همسان‌سازی فشار هوای داخل گوش است که از ایجاد حس ناخوشایند در استفاده طولانی مدت جلوگیری می‌کند. بر اساس تصویر موجود، کیس شارژر دیگر به اندازه ایرپاد پرو مستطیلی نیست اما در جلو از شاخص LED بهره می‌برد.

نسل سوم ایرپاد معمولی می‌تواند کنترل‌های لمسی خود را از ایرپاد پرو قرض بگیرد. وب‌سایت «۵۲audio» تصویر کامپیوتری دیگری را هم منتشر کرده که در توضیحاتش گفته شده هر گوشی ایرپاد دارای سطوح کنترل لمسی است. این سازوکار جایگزین کنترل‌های ضربه‌ای در نسل‌های فعلی ایرپاد معمولی می‌شود.

گزارش امروز می‌گوید عمر باتری ایرپاد بعدی باید در همان حدود ۵ ساعت باشد. این ادعا با اطلاعاتی که قبلا از سوی بلومبرگ منتشر شده بود فرق می‌کند. بلومبرگ ادعا کرده بود که اپل در پی بهبود عمر باتری است و می‌خواهد رقم ۵ ساعت را افزایش دهد. افزون بر این، «۵۲audio» می‌گوید ایرپاد ۳ از «صدای فضایی» (Spatial Audio) پشتیبانی می‌کند. این قابلیت در حال حاضر فقط روی ایرپاد پرو وجود دارد.

به گفته منبع گزارش امروز، ایرپاد پرو در اوایل ماه مارس معرفی می‌شود. پیش‌تر تحلیل‌گر مشهور، «مینگ-چی کو» هم گفته بود که تولید انبوه ایرپاد جدید در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. اگرچه منابع مختلف از برگزاری رویداد بعدی اپل در تاریخ ۱۶ مارس مصادف با ۲۶ اسفند خبر داده‌اند، بلومبرگ می‌گوید این تاریخ درست نیست، هرچند احتمال دارد که کوپرتینویی‌ها در تاریخ دیگری از ماه مارس مراسم خود را برگزار کنند.