یکی از تیپ‌های پژو پارس که به آن رینگ‌های آلومینیومی نصب می‌شود، تیپ سال (سفارشی با کد ۳۵۱۰۳) مجهز به موتور XU7 PLUS است. در این تیپ که همواره شاهد نصب رینگ ۱۵ اینچی آلومینیومی تحت عنوان صلیبی بودیم، چندیست که این خودرو با طرح رینگ‌های جدید تحویل مشتریان می‌گردد.

حدود دو ماهی است که ایران خودرو اقدام به نصب رینگ داخلی سازی شده خودرو پژو ۳۰۱ در پژو پارس‌های XU7 PLUS با کد تیپ ۳۵۱۰۳ می‌نماید. این رینگ که قرار بود تا زمانی در خودروی پژو ۳۰۱ ایرانیزه نصب شود، با تصمیم مدیریت سابق ایران خودرو مبنی بر بازطراحی پژو ۳۰۱ و تولید خودروی تارا با لوگو IKCO (ایران خودرو)، متاسفانه شاهد آن بودیم که تارا با رینگ‌های فولادی و قالپاق فروخته شد و خبری از نصب رینگ‌های مذکور نگردید.

اما در شلم شوربای فضای خودرویی که رینگ رنو ساندرو در خودروهایی چون سایپا شاهین و جک J4 نصب می‌شود، ایران خودرو نیز تصمیم گرفت تا باتوجه به هزینه.های انجام شده، رینگ پژو ۳۰۱ را در پژو پارس نصب کند.

اتفاقی عجیب!
در اخباری جدید، باز ایران خودرو از روزهای گذشته، رینگ جدیدی را به پژو پارس XU7 PLUS نصب می‌کند. این رینگ که مشابه به رینگ‌های بسیار قدیمی پژو پارس بوده، اما تا حدی متفاوت است.

منظور از اتفاق عجیب، نصب رینگ‌های آلومینیومی جدید در اکثر محصولات ایران خودرو است. به تازگی اخبار و شایعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد تا شرکت تولید کننده رینگ‌های آلومینیومی ((نی‌ریز)) به مشکلاتی برخورده و ایران خودرو رینگ‌های آلومینیومی را از شرکت ترکیه‌ای تامین و وارد می‌کند!

هنوز مشخص نیست که رینگ‌های جدید پژو پارس نیز از شرکت ترکیه‌ای تامین شده یا خیر؟! اما این موضوع در رابطه با خودروی دنا پلاس توربو (اتوماتیک و دستی) صحت دارد.

مشخصات پژو پارس سال XU7 PLUS

پیشرانه ۸ سوپاپه XU7 پلاس توانایی تولید ۹۷ اسب بخار، قدرت و ۱۴۶ نیوتن متر، گشتاور را دارد. موتور مذکور به گیربکس ۵ سرعته دستی BE4 متصل شده است.

از امکانات مهم پارس ۳۵۱۰۳، می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

صندلی های پارچه با طرح های جدید
تنظیم زوایای صندلی جلو به صورت دو حرکته برقی
ترمزهای ABS و EBD
دو ایربگ ایمنی
بالابرهای برقی شیشه هر چهار در
کلیدهای کنترلی سیستم صوتی برروی فرمان؛ غربیلک فرمان به صورت چرمی
شیشه های دودی عقب
تهویه مطبوع اتوماتیک همراه با نمایشگر
و…