شیائومی تاریخ رسمی انتشار MIUI 13 تایید کرد. MIUI 13 نسخه جدید رابط کاربری مبتنی بر اندروید برای گوشی‌های شیائومی است. همانطور که بر اساس اخبار قبلی انتظار می‌رفت، این رابط کاربری و سیستم عامل جدید، در تاریخ ۲۸ دسامبر (۷ دی) در یک رویداد که به وسیله‌ی شیائومی در چین برگزار خواهد شد معرفی می‌شود. در تبلیغات اخیر نیز برای MIUI 13، ادعاهای بزرگی در ارتباط با بهبود اَپلیکیشن‌ها نسب به نسخه‌ی MIUI 12.5 مطرح شده است.

رویداد انتشار رسمی MIUI 13
MIUI 13 به طور رسمی در تاریخ سه‌شنبه این هفته‌ ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران معرفی خواهد شد. مدت ها انتظار می‌رفت که MIUI 13 در همین تاریخ عرضه شود، این تاریخ زمانی است که شیائومی علاوه‌بر آن در رویداد مذکور از محصولات جدید خود رونمایی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود گوشی‌های جدید  Xiaomi 12 با سیستم عامل و رابط کاربری جدید عرضه شوند.

تبلیغات در این ارتباط وعده بهبود کارایی اپلیکیشن ها در نسخه MIUI 13 را داده است. گفته می‌شود که تجربه های کاربری در MIUI 13 منجر خواهد شد کاربران ۲۰ تا ۲۶ درصد بیشتر از روان بودن اَپ‌های سیستمی در این سیستم عامل لذت ببرند، درحالی که اَپ‌های third-party در این سیستم عامل نسبت به نسخه‌ی قبل با ۱۵ تا ۵۲ درصد سرعت بیشتری کار خواهند کرد.


بهبودهای MIUI 13
 
شیائومی تمایل دارد که قابلیت‌های جدیدی برای کارایی بهتر، مدیریت رم و طول عمل بیشتر باتری را با هر نسخه جدیدی از سیستم عامل خود عرضه کند. MIUI 13 که برای دیوایس های نسبتا محدودی که اندروید ۱۱ و ۱۲ را اجرا می‌کنند عرضه خواهد شد widgets، tweaked icons، و app vault جدیدی به ارمغان خواهد آورد.