رویداد تاپ مارک‌های موناکو در سال جاری محلی بود که بی ام و از موتورسیکلت جدید چاپر خود رونمایی کرد. این محصول که R 18 مگنیفیکا نام دارد به عنوان پروژه‌های تک ساخت و با همکاری شرکت رادیکال چاپر تولید شده است. این محصول تقریباً به‌صورت دست‌ساز و با ترکیبی از طرح‌های قدیمی و جدید رخ‌نمایی می‌کند. طراح این موتورسیکلت آندره رادالی نام دارد و تفکرات خود از چنین موتورسیکلتی را به واقعیت تبدیل کرده است.

رویداد تاپ مارک‌های موناکو جایی است که محصولات فوق‌العاده لوکس به نمایش درمی‌آیند. R 18 مگنیفیکا مثالی بارز از چنین چیزی خواهد بود زیرا ترکیبی از چوب، آلومینیوم، برنج به همراه فریم سفارشی و رینگ‌های آلومینیومی را نشان می‌دهد.

رادالی می‌خواسته نیم‌نگاهی به موتورسیکلت‌های کلاسیک بی‌ام‌و در گذشته داشته باشد و البته خیلی به گذشته صفر کرده زیرا عناصری از موتورسیکلت‌های دهه ۲۰، ۳۰ و ۴۰ میلادی را در طراحی نهایی مشاهده می‌کنیم. او می‌گوید موتورسیکلت‌های آن زمان از جمله بی‌ام‌و R 37 کلاسیک حس و حالی باورنکردنی داشتند، چیزی که بسیاری از موتورسیکلت‌های مدرن کنونی نمی‌توانند آن را تکرار کنند.

یکی از معدود سطوح موتورسیکلت که توسط دست شکل نگرفته رینگ‌های آلومینیومی هستند اما حتی این رینگ‌ها نیز ظاهر خاص و منحصربه‌فردی دارند. دیسک‌ها و کالیپرهای ترمز کاملاً از متریال سفارشی و فقط برای این موتورسیکلت ساخته شده‌اند.

علیرغم اینکه R 18 مگنیفیکا ظاهری سنتی دارد اما قوای محرکه آن مدرن هستند. این موتورسیکلت از زیرساخت R 18 استوک سود می‌برد و طی فرایند تولید حدود ۱۰۰ کیلوگرم از وزن اصلی‌اش را کم کرده است. در واقع این موتورسیکلت حدود یک‌سوم وزن نسخه اصلی را دارد. وزن R 18 مگنیفیکا فقط حدود ۲۵۰ کیلوگرم خواهد بود.

این اولین باری نیست که رادالی، رادیکال چاپر و بی‌ام‌و موتوراد همکاری می‌کنند. در سال ۲۰۲۰ که یک موتورسیکلت مشابه دیگر با نام اد مایورا معرفی شد. آن موتورسیکلت توانست جایزه بهترین موتورسیکلت سفارشی نمایشگاه موتور بایک اکسپو MBE را کسب کند. فکر می‌کنیم مگنیفیکا هم مشکل چندانی در کسب این جایزه نداشته باشد.