اگر هرگز نام بلک هاوک به گوش شما نخورده مشکلی نیست! این یک پرنده کمیاب است. در واقع این تنها بلک هاوک تاریخ بیوک است که حاصل نبوغ میشائیل دابل، مدیر خودروهای سفارشی بیوک بوده است. خودروی موردبحث به خاطر گرامی داشت یک‌صد سالگی بیوک در سال ۲۰۰۳ تولید شده و ظاهر بسیار جذابی دارد. بلک هاوک یک کوپه/کانورتیبل با سقف تاشدنی بوده و در کل یک خودروی سفارشی برای گرامی داشت تاریخ پرافتخار بیوک است. این خودرو دقیقاً از همان نوع محصولات وحشیانه‌ای است که بیوک می‌توانست در عصر حاضر تولید کند.

اما در بطن این خودرو یک محصول کاملاً شناخته شده و عادی یعنی بیوک ریویرا ۱۹۹۶ قرار دارد. خوشبختانه این چیزی از ظاهر ریویرا دیفرانسیل جلو در بلک هاوک دیده نمی‌شود. بیوک بلک هاوک از خودروی Y جاب ۱۹۴۰ الهام گرفته و دارای قطعاتی از خاطره‌انگیزترین محصولات تاریخ این خودروساز می‌باشد. برای مثال جلوپنجره از بیوک ۱۹۳۹ گرفته شده و برخی قطعات بیوک رودمستر ۱۹۴۱ و ۱۹۴۸ نیز در آن به چشم می‌خورند. حتی چراغ‌های جلو نیز ما را به یاد Y جاب می‌اندازند.

بلک هاوک بجای طراحی دیفرانسیل جلوی ریویرا از طراحی دیفرانسیل عقب استفاده می‌کند. این خودرو همچنین فاصله بین محوری بیشتری نسبت به ریویرا دارد. البته که استایل عالی این خودرو بدون وجود یک پیشرانه پرقدرت کامل نخواهد بود به همین خاطر زیر کاپوت بلک هاوک همان پیشرانه بکار رفته در بیوک ۴۵۵ مدل ۱۹۷۰ قرار دارد. این پیشرانه قدرت ۴۶۳ اسب بخاری تولید کرده و گیربکس ۴L80E اتوماتیک نیز نیرو را به چرخ های عقب می‌رساند.

بلک هاوک همچنین سیستم تعلیق مستقل شورولت کوروت را قرض گرفته و بنابراین همه‌چیز این خودرو متعلق به بیوک نیست اما خب همکاری بین اعضای یک خانواده امری معمول است. داخل کابین نیز به اندازه ظاهر آن احساس‌برانگیز بوده و بازهم چیز خاصی از ریویرا در بلک هاوک دیده نمی‌شود. صندلی‌ها، پانل درب‌ها و داشبورد با چرم رنگ روشن پوشانده شده و تریم چوب واقعی نیز در فرمان و برخی جاهای دیگر دیده می‌شود.

بلک هاوک یک خودروی سفارشی تولید شده توسط شرکت‌های متفرقه نبوده و توسط خود بیوک تولید شده است. این خودرو به حدی خوب است که در فیلم پسران بد ۲ به عنوان خودروی شخصی ویل اسمیت ظاهر شده و هم‌اکنون توسط Mecum حراج شده است.