نشان روی کاپوت خودروها یک زمانی طرفداران زیادی داشت اما حالا به ندرت دیده می‌شود و یکی از مثال‌های اخیر را می‌توان وانت تراولر رم نام برد. همان‌طور که می‌دانید رم اخیراً وانت پیکاپ تراولر با ظاهر کلاسیک را معرفی کرده است. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این وانت را می‌توان نشان روی کاپوتش دانست که برداشتی مدرن از نشان‌های کلاسیک این خودروساز است.

این ویژگی سنتی طرفداران زیادی دارد و با دیدن آن به یاد دوران طلایی نشان‌های روی کاپوت خودروهای مشهور افتادیم. اگرچه این روند تا حد زیادی محبوبیت خود را از دست داده اما هنوز هم می‌توان آن را روی برخی خودروها از جمله بنتلی فلایینگ اسپور، مرسدس بنز S کلاس و کلیه محصولات رولزرویس ببینیم. اما چند دهه پیش نشان‌های روی کاپوت محبوبیت بسیار زیادی داشتند و می‌توانستیم آن‌ها را روی طیف مختلفی از خودروها شامل بیوک، کادیلاک و لینکلن ببینیم. در آن سال‌ها خودروسازان درگیر مسائلی همچون آئرودینامیک و قوانین ایمنی عابران پیاده نبودند.

حدود ۵۰ سال پیش نیویورک‌تایمز به بازگشت نشان روی کاپوت خودروها اشاره کرد و با نایب‌رئیس بخش طراحی جنرال موتورز دراین‌باره گفت‌وگو داشت. بیل میچل دراین‌باره گفت:

من نمی‌توانم کاپوتی طراحی کنم که شبیه بوقلمون سرخ شده روی ماهیتابه باشد.

او اظهار داشت نشان روی کاپوت خودروها رنسانس سنتی کلاسیک و راهی برای برجسته نشان دادن محصولات است. نکته جالب اینکه طراح ارشد کرایسلر در آن زمان یعنی دیک مکادام ادعا کرد نشان کاپوت خودروها ابزاری رانندگی است. او می‌گفت مقامات دیترویت معتقد است نشان روی کاپوت باعث می‌شود راننده به مرکز جاده توجه کند و احتمالاً این موضوع باعث رانندگی راحت‌تر و ایمن‌تر خواهد شد.

استفاده از چنین ابزاری تا دهه ۷۰ میلادی رواج داشت ولی پس از آن کم‌رنگ‌تر شد اما خودروسازان در طول سال‌های گذشته برخی از نشان‌های مشهور را زنده کرده‌اند. مشهورترین آن‌ها مجسمه روح اکستازی رولزرویس است و مثال دیگر را می‌توان نشان مشهور جگوار دانست که کمپانی آردن آن را روی محصولات مدرن خود ارائه می‌کند. مثال‌های دیگر شامل بولداگ کامیون های ماک و لک لک کمپانی هیسپانو سوئیزا خواهند بود. نشان‌های کمتر شناخته شده‌ای نیز وجود دارند که در خودروها بکار رفته‌اند. با این تفاسیر، شما کدام نشان مشهور روی کاپوت خودروها را دوست دارید و می‌خواهید کدام‌یک از آن‌ها دوباره روی خودروها نقش ببندند؟