اخیرا فیلمی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن اظهار شده‌است، ناسا به ما دروغ گفته‌است و ردپای انسان نمی‌تواند در مریخ بدون وجود رطوبت شکل بگیرد، حال پرسش اینجاست که آیا در مریخ رطوبت وجود ندارد؟
 آیا در مریخ آب وجود دارد؟ مطمئنا وجود دارد! اما این آب دقیقاً شبیه آب روی زمین نیست. حال باید به این فکر کنیم که در واقع آب را چگونه تعریف کنیم؟ کاملاً شبیه زمین نیست، اما قطعاً وجود دارد. آب مولکولی است که دارای یک اتم اکسیژن و دو اتم هیدروژن است. یخ مریخ کمی متفاوت از زمین است.

روی زمین، معمولاً یخ فقط یخ آب است. اما در مریخ، در واقع یخ آب و یخ CO2 با یکدیگر مخلوط شده است. ما حتی آب را در جو به عنوان بخار آب داریم. مقدار بسیار کمی است، اما وجود دارد.

داخل سنگ‌های مریخی نیز آب وجود دارد. بنابراین، می‌توانید سنگ‌ها را به‌عنوان دسته‌ای از لایه‌ها در نظر بگیرید که گاهی اوقات بین این لایه‌ها آب به دام افتاده است. ناسا در واقع این موضوع را با تعداد زیادی از مأموریت‌های مختلف کشف کرده‌است.

ناسا به ما دروغ گفته‌است؟/ بدون رطوبت در مریخ ردپای انسان چگونه شکل گرفته؟/ فیلم

آیا در مریخ آب مایع وجود دارد؟ پاسخ این است که تاکنون آب مایع در مریخ مشاهده نشده‌است. رگه‌های تیره در برخی از تپه‌ها مشاهده شده‌است که آن‌ها را خط‌های شیب‌دار تکرار شونده می‌نامند.

یک ایده این است که این خطوط شیبدار می توانند توسط جریان آب مایع تشکیل شوند. اما ایده های دیگری نیز وجود دارد که در آن شما در واقع برای توضیح شکل گیری این رگه های تیره نیازی به آب مایع ندارید. شاید آنها می توانند از طریق جریان ماسه یا چیزهایی از این دست شکل بگیرند.

بنابراین، آیا در مریخ آب وجود دارد؟ کاملاً شبیه اقیانوس‌هایی نیست که روی زمین می‌شناسیم، اما قطعاً وجود دارد و در نتیجه مریخ فاقد رطوبت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *