دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

این گروه به زودی شغل خود را از دست می‌دهند!

این گروه به زودی شغل خود را از دست می‌دهند!

حافظه ربات آنقدر قوی است که می تواند تمام نمودارهای ناوبری Jeppesen را به خاطر بسپارد، کاری که برای خلبانان انسانی غیرممکن است.

هم هوش مصنوعی (AI) و هم رباتیک در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند، به این معنی که بسیاری از مشاغل انسانی می‌توانند به زودی توسط فناوری، در زمین و حتی در آسمان، ربوده شوند. تیمی از مهندسان و محققان موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) در حال توسعه یک ربات انسان نما هستند که می تواند هواپیما را پرواز دهد.

دیوید شیم، دانشیار مهندسی برق در KAIST به یورونیوز نکست گفت: «Pibot یک ربات انسان‌نما است که می‌تواند با دستکاری تمام کنترل‌های کابین خلبان که برای انسان‌ها طراحی شده است، یک هواپیما را درست مانند یک خلبان انسان پرواز دهد.»

ربات‌ها خلبان می‌شوند!/ عکس

این ربات که “Pibot” نام دارد، می تواند با استفاده از فناوری کنترل با دقت بالا، بازوها و انگشتان خود را کنترل کند تا ابزارهای پرواز را به طرز ماهرانه ای کار کند، حتی با لرزش شدید در هواپیما. دوربین های خارجی آن به Pibot اجازه می دهد تا وضعیت فعلی هواپیما را کنترل کند و دوربین های داخلی به آن کمک می کنند تا سوئیچ های ضروری را در صفحه کنترل مدیریت کند.

به گفته تیم KAIST، حافظه آن به قدری قوی است که می تواند تمام نمودارهای ناوبری هوانوردی Jeppesen را در سراسر جهان به خاطر بسپارد، که به گفته تیم KAIST برای خلبانان انسانی غیرممکن است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *