دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

این صدف از مرگ بازگشته‌است!

این صدف از مرگ بازگشته‌است!

این صدف که با نام Cymatioa cooki شناخته می شود، تنها به عنوان یک فسیل یافت شده بود و دانشمندان تصور می کردند که این گونه بیش از ۴۰۰۰۰ سال است که منقرض شده است.

سپس، در حالی که در سال ۲۰۱۸ در حال جست و جوی استخرهای جزر و مد برای یافتن راب های دریایی در سواحل کالیفرنیا بودند، بوم شناس دریایی جف گدارد چیزی ناآشنا را مشاهده کرد: یک دوکفه ای سفید و نیمه شفاف به طول تقریباً ۱۱ میلی متر.

گدارد از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا که نمی‌خواست صدف را مختل کند، از آن عکس گرفت و تصاویر را با یکی از همکارانش به اشتراک گذاشت.

عکس | این صدف از مرگ بازگشته‌است!

این زوج سرانجام در سال ۲۰۱۹ یک نمونه زنده را ضبط کردند و آن را به موزه آوردند تا با گونه های شناخته شده از سوابق فسیلی مقایسه کنند. شباهت قابل توجهی به یک دوکفه ای فسیلی داشت که اولین بار در دهه ۱۹۳۰ توسط دیرینه شناس جورج ویلت توصیف شد.

ویلت نام این گونه را به افتخار ادنا کوک، گردآورنده صدف آماتوری که فسیل را در میان مجموعه ای متشکل از ۳۰۰۰۰ صدف منحصر به فرد می دانست، نامگذاری کرد.

محققان هنوز در مورد اینکه چگونه مخلوقات برای مدت طولانی از علم فرار کردند، متعجب هستند. یک ایده این است که زیستگاه ترجیحی C. cooki در جنوب باجا، کالیفرنیا، شاید در یک منطقه دور افتاده است. توده ای از آب گرم ممکن است برخی از لاروهای صدف را به سمت سانتا باربارا شسته باشد. تا کنون، والنتیچ-اسکات و گدارد حداقل دو و به طور بالقوه چهار صدف زنده پیدا کرده اند.

دیوید جابلونسکی، دیرینه شناس دانشگاه شیکاگو که در این تحقیق نقشی نداشت، می گوید: «به ندرت می توان چیزی را ابتدا به عنوان فسیل و سپس زنده پیدا کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *