«دریای متقاطع» یک پدیده اقیانوسی است که زمانی اتفاق می‌افتد که دو سیستم موجی در زوایای عمود بر یکدیگر برخورد کرده و از یکدیگر عبور کنند. این منظره فوق العاده ای است، اما اگر در آب باشید فوق العاده خطرناک است.
 سیستم‌های موج متضاد از دو سیستم آب‌وهوای متضاد سرچشمه می‌گیرند (مانند زمانی که یک سیستم فشار بالا با هوای خنک و خشک به یک سیستم فشار کم ابری و مرطوب برخورد می‌کند). اگرچه سیستم های آب و هوایی در فواصل دوری از یکدیگر شکل می‌گیرند اما امواج می توانند هزاران مایل را طی کنند. هنگامی که این دو سیستم به هم می رسند، با یکدیگر برخورد می کنند و امواجی را ایجاد می کنند که از زوایای ۴۵ درجه است. این چیزی شبیه شبکه ای از امواج مربعی در اقیانوس را تشکیل می دهد. اما این امواج مربعی به چه معناست؟

دریاهای متقاطع را می توان در مناطق ساحلی در سراسر جهان مشاهده کرد و احتمال وقوع آنها در آب های کم عمق بیشتر است. با این حال، این الگوی عجیب دریایی اغلب اتفاق نمی افتد و رمزگشایی آن از ساحل دشوار است.

امواج مربعی دریا؛ زیبا اما مرگ‌بار/ عکس

بهتر است این نوع امواج را از یک نقطه مرتفع مانند فانوس دریایی، صخره یا از هواپیما مشاهده کنید. این امواج مربعی گاهی در جزیره ره، جزیره ای فرانسوی که یک مقصد گردشگری محبوب است، دیده می شود. این جزیره دارای فانوس‌های دریایی زیبایی است که به عنوان مکان‌های رصد عالی برای این امواج عمل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *