دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

ایده‌ای جدید و دیوانه کننده از ژاپنی‌ها

ایده‌ای جدید و دیوانه کننده از ژاپنی‌ها

پهپاد عنکبوتی، جدیدترین ایده دیوانه‌وار و ترسناک ژاپنی‌ها است که شاید کاربردهای زیادی نداشته باشد اما می‌تواند به سادگی لقب ترسناک‌ترین پهپاد جهان را به دست آورد

ایده عجیب جدید ژاپنی‌ها، در دانشگاه توکیو اجرایی شد. پهپاد عنکبوتی، یک پرنده با قابلیت حرکت چند وجهی به صورت محدود است. این پهپاد ژاپنی با استفاده از بازوهای متحرک و سبک خود، می‌تواند قدرت مانور مناسب و پرواز قابل قبول را در نسخه نهایی داشته باشد.

پهپاد عنکبوتی ژاپنی‌ها به چه دردی می‌خورد؟

پیش از رسیدن به پاسخ این سوال، بهتر است راجع به ربات‌ها و پهپادهای مشابه صحبت کنیم. پس از به وجود آمدن بحران کارگری در ژاپن و کم شدن نیروی کار، شرکت‌های رباتیک به سرعت دست به کار شدند تا بتوانند این خلا را جبران کنند. هر چند پهپاد عنکبوتی دانشگاه توکیو یک نمونه به شدت خاص است اما در نهایت می‌تواند وظایفی مانند بازرسی سیستم‌های آب و فاضلاب یا استریل کردن سیستم های زهکشی را به سادگی انجام دهد.

پیش از تولید این ربات، شرکت‌های دیگری هم ربات‌های مشابهی تولید کرده‌ بودند اما در نهایت پهپاد یا ربات SPIDAR، می‌تواند با توجه به قدرت راه رفتنش، به یک پهپاد به شدت قدرتمند تبدیل شود.

وجود بازوهای مکانیکی در این پهپاد، این اجازه را به کاربر می‌دهد تا از پهپاد در محیط‌های مختلفی استفاده کند. برای مثال زمانی که بخشی از مسیر باید با پرواز کردن و بخشی دیگر روی زمین طی شود، این پهپاد ژاپنی می‌تواند عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. همچنین به لطف وجود بازوهای مکانیکی، این پهپاد دیگر محدودیت‌های نمونه‌های قبلی پهپادهای با قابلیت طی کردن مسیر در زمین را نخواهد داشت.

در حال حاظر پهپاد عنکبوتی ژاپنی‌ها محدودیت‌های به قابل توجهی دارد. همان طور که در ویدئو نیز قابل مشاهده است، پرواز این پهپاد خیلی روان نیست. در کنار این موضوع، مشکل دیگر عمر به شدت کم باتری است. طبق اعلام دانشگاه توکیو، این ربات می‌تواند حدود ۹ دقیقه پرواز کند و اگر بخواهد مثل یک عنکبوت راه بروید، عمر باتری‌اش به ۱۸ دقیقه می‌رسد.

در هر حال این پهپاد یک نمونه اولیه جذاب است که می‌تواند آینده دنیای پهپاد‌ها را تغییر دهد؛ البته این در صورتی است که ژاپنی‌ها بتوانند محدودیت‌های فعلی این ربات را از بین ببرند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *