دیجیزا/ اپل واچ جدید دارای یک سیستم تشخیص سقوط است که علاوه بر موقعیت شما، داده‌های پزشکی‌ شما را نیز به مراکز اورژانس مخابره می‌کند.
   
سیستم تشخیص سقوط اپل به لطف بهره‌مندی از قابلیت تماس اورژانسی در صورت تشخیص سقوط و عدم دریافت تأیید سالم‌بودن از سوی شما، جان انسان‌های زیادی را نجات داده است اما این قابلیت در آینده پیشرفته‌تر خواهد شد و می‌تواند داده‌های جامعی در رابطه با وضعیت فیزیولوژیک شما به مراکز اورژانس مخابره کند تا آن‌ها پیش از رسیدن به محل از وضعیت سلامت شما اطلاعات بیشتری داشته باشند و بتوانند اقدامات لازم را سریع‌تر انجام دهند.

درحال‌حاضر، اپل واچ از انواع مختلفی از نشانه‌های محیطی برای تشخیص سقوط استفاده می‌کند. اگر اپل واچ تشخیص دهد که شما سقوط کرده‌اید، ابتدا از شما سؤال می‌کند که «آیا تشخیصش درست بوده است؟» و سپس از شما سؤال می‌پرسد که «آیا حالتان خوب است؟».

اگر شما پاسخی به اپل واچ ندهید، به‌طور خودکار با مراکز اورژانس تماس می‌گیرد و از سخنگوی مصنوعی برای گزارش سقوط یک کاربر ساعت هوشمند و عدم پاسخگویی کاربر استفاده کرده و موقعیت شما و ID پزشکی کاربر را به مرکز اورژانس گزارش می‌کند.

سپس این سیستم با شماره‌های اورژانسی که خود شما تعیین کرده‌اید تماس گرفته و به آن‌ها اطلاع می‌دهد که «شما سقوط کرده‌اید و این سیستم با سامانه‌های اورژانسی تماس گرفته و سقوط شما را گزارش داده است».

اخیرا اپل در ادامه‌ی اختراع‌هایش که اپل واچ براساس آن‌ها ساخته شده‌ است، اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که داده‌های هویتی و سلامتی شما به به‌صورت یک پیام صوتی به مراکز اورژانسی ارسال می‌کند.

متن ثبت اختراع اپل به شرح زیر است:
«یکی از جنبه‌های این فناوری، جمع‌آوری و استفاده از داده‌های موجود از منابع خاص و قانونی برای بهبود توانایی دستگاه‌ه برای کمک در وضعیت‌های اورژانسی ازطریق برقراری تماس‌های اورژانسی از طرف کاربر و فرآهم‌آوردن اطلاعات ارزشمند برای دریافت‌کننده‌ی تماس است.

اپل این مسئله را در نظر دارد که در بعضی موارد ممکن است داده‌های گردآوری شده، شامل اطلاعات خصوصی باشد که قابل شناسایی منحصر‌به‌فرد هستند یا اینکه می‌توان از آن‌ها برای تعیین هویت یک فرد خاص استفاده کرد. چنین اطلاعات شخصی می‌تواند داده‌های جمعیتی، داده‌های موقعیتی، تعیین‌کننده‌های هویتی آنلاین، شماره‌تلفن‌ها، آدرس‌های ایمیل، آدرس‌های منزل، داده‌های مرتبط با سطح سلامت یا تناسب تناسب کاربرد (مثل مقادیر علائم حاتی، اطلاعات پزشکی و اطلاعات ورزشی)، تاریخ تولد یا هر اطلاعات خصوصی دیگری باشد. به تشخیص اپل، استفاده از چنین اطلاعات خصوصی در این فناوری می‌تواند به نفع کاربران باشد. برای مثال، سرویس‌ها و متخصصان اورژانس می‌توانند از داده‌های اطلاعات شخصی (مثل اطلاعات سلامتی و موقعیت فیزیکی کاربران) برای تشخیص نیاز فرد به اقدامات پزشکی و شناسایی موقعیت او استفاده کنند.

پارامترهای مرتبط با سلامتی که می‌توان آن‌ها را بدون هیچ محدودیتی با استفاده از الکترودها گردآوری کرد می‌تواند شامل عملکردهای قلبی (ECG و EKG)، میزان آب بدن، نسبت‌های چربی بدن، مقاومت الکتریکی پوست و ترکیبی از این موارد باشد».

درحال‌حاضر اپل واچ دارای حسگرهای جمع‌آوری تمامی این اطلاعات نیست ولی انتظار می‌رود که چنین حسگرهایی به مرور زمان به این وسیله اضافه شوند. با‌این‌حال ممکن است اغلب این داده‌ها از قبل در اپلیکیشن‌ سلامت وجود داشته باشد. برای مثال، اگر فرد آسیب‌دیده در منزل از دستگاه‌های سنجش سلامتی هوشمند استفاده کند، اپلیکیشن سلامت می‌تواند چیزهایی مثل سن، قد، وزن، BMI و درصد چربی بدن را از قبل بداند.

این فناوری راهگشای امکان یک فناوری خودکار بسیار جامع برای برقراری تماس‌های اورژانسی است. برای مثال این تماس می‌تواند به این صورت باشد:

«این یک تماس اورژانسی خودکار از جانب جان اپلسید است. جان یک مرد ۳۸ ساله است که سقوط سختی داشته و پاسخگو نیست. موقعیت کنونی او تقریبا در پلاک ۷۶۷ خیابان پنجم نیویورک به کد NY 10153 است.

ضربان قلب کنونی جان ۳۳ بار بر دقیقه است. ضربان قلب طبیعی او، ۴۲ بار بر دقیقه است. جان ۵ فوت و ۱۱ اینچ قد دارد و وزن او ‍۱۶۸ پوند است. BMI جان ۲۳/۵ و درصد چربی بدن او، ۲۲ است که هر دوی این مقادیر در محدوده طبیعی هستند.

او هیچ علامتی از فیبریلاسیون دهلیزی ندارد. جان به‌طور منظم ورزش می‌کند و داده‌های سلامت روی گوشی او، هیچ وضعیت پزشکی را نشان نمی‌دهند. این پیام ۳ بار دیگر تکرار و ضربان قلب جدید گزارش خواهد شد».