طبق جدیدترین خبرها، ساعت هوشمند شرکت اپل که تاکنون بارها به روش‌های مختلف موجب نجات جان کاربران خود شده است، بازهم فردی را از خطر مرگ گریزاند. این بار نوتیفیکیشن‌های اپل واچ بود که باعث شد کاربر از وضعیت خطرناک ضربان قلب خود مطلع شود. در ادامه این خبر دیجیزا به بررسی این گزارش جدید می‌پردازیم.

همانطور که می‌دانید اپل واچ تاکنون بارها به واسطه اطلاع‌رسانی به اورژانس یا فرد پوشنده، آنها را از خطری قریب الوقوع مطلع کرده و باعث نجات جان کاربران شده است. در خبر اخیر، یکی از کاربران اپل واچ مدام اعلان‌هایی را برای تپش و ضربان قلب بالا دریافت می‌کرد، اما در ابتدا توجهی به آن‌ها نشده است. پس از پیگیری بیشتر مشخص شد که وضعیت کاملاً جدی است و اگر مالک فوراً به دنبال مراقبت‌های پزشکی نمی‌رفت، نتیجه ممکن بود کشنده باشد.

نجات جان کاربر توسط نوتیفیکیشن های اپل واچ
جالب اینجاست که طبق پستی که کاربر در Reddit منتشر کرده است، این ساعت هوشمند در حالت «مزاحم نشوید» (Do Not Disturb) نگه داشته شده، اما باز هم این نوتیفیکیشن حساس را ارسال کرده است. اگر در مورد حالت «مزاحم نشوید» چیزی نمی‌دانید، باید گفت این حالت از انتشار اعلان‌ها در هنگام خواب، در یک جلسه مهم، تماشای فیلم یا انجام هر کار دیگری جلوگیری می‌کند.

صاحب اپل واچ گفت که تصمیم گرفت یک چرت کوتاه بزند و بعداً هنگام بررسی اعلان‌ها، مشاهده کرده که چندین بار نوتیفیکیشن تپش قلب بالا دریافت کرده است. طبیعتاً او با یک پزشک متخصص مشورت کرد و مشخص شد که خطری بسیار بزرگ و جدی سلامت وی را تهدید می‌کرده است.

پزشک وی پس از بررسی شرایط وی تشخیص داد که او از خونریزی داخلی شدید رنج می‌برد و اگر پس از چرت زدن خود این اعلان‌ها را دریافت نمی کرد، ممکن بود جان خود را از دست بدهد. وی پس از بهبودی از پرستاران، پزشکان و افرادی که خون لازم برای انجام یک عمل جراحی را به او اهدا کردند را مورد تحسین قرار داد و از آن‌ها تشکر کرد.

 
نظر شما در مورد نوتیفیکیشن‌های اپل واچ برای نجات جان این کاربر چیست؟ آیا شما نیز تاکنون با شرایطی مشابه این خبر مواجه شده‌اید یا خیر؟