اولین فرودگاه ماشین‌های پرنده جهان که Air-One Vertiports نام دارد، کانون انقلاب حمل و نقل هوایی سبز آینده خواهد بود.
 
شرکت Urban-Air Port به زودی اولین فرودگاه ماشین‌های پرنده را در جهان افتتاح خواهد کرد. این فرودگاه Air-One Vertiports نام دارد. این شرکت معتقد است که فرودگاه جدیدش کانون انقلاب حمل و نقل هوایی سبز آینده خواهد بود. Urban-Air Port امیدوار است با برنامه‌ریزی‌هایی که در اولین مکان برای فرودگاه خود ایجاد می‌کند، بتواند کاربرد زیرساخت‌های جهانی برنامه‌ریزی شده خود در پورت‌های عمودی خودکار را نشان دهد.

این شرکت قصد دارد یک شبکه ملی از Air-One Vertiports در سراسر بریتانیا بسازد. اولین Air-One Vertiport آن‌ها در کاونتری افتتاح خواهد شد و در آن امکان سنجی و تجزیه و تحلیل داده‌های دنیای واقعی انجام می‌شود. پیشرفت این پروژه نوآورانه توسط دولت بریتانیا حمایت می‌شود. شبکه Air-One Vertiports امکان جابجایی کالا‌های مادی و افراد را فراهم می‌کند و یک راه‌حل خودکار سبز برای رفع تراکم جاده‌ها، به‌ویژه در محیط‌های شهری ارائه می‌دهد. این برداشت در مورد آینده خودرو‌ها بسیار متفاوت از ماشین مسابقه پرنده Alauda Aeronautics Mk3 است که بر تعامل و سرگرمی خلبانان تمرکز دارد.

اولین فرودگاه Air-One Vertiport مقدمه‌ای برای توسعه بیش از ۲۰۰ سایت در سراسر جهان خواهد بود. هر فرودگاه میزبان پهپاد‌های خودکاری خواهد بود که به عنوان یک سرویس تاکسی برای مسافران انسانی و حمل و نقل هوایی توسط پهپاد‌های خودکار عمل می‌کنند. استفاده از پهپاد‌های خودکار برای حمل و نقل بار، توجه شرکت‌هایی از سراسر جهان از جمله شرکت حمل و نقل UPS را به خود جلب کرده است.

این مراکز حمل و نقل منحصر به فرد می‌توانند در مناطق مختلفی تاسیس شوند. Urban-Air Port می‌تواند در یک بندرگاه به نام marine one، مکانی در بالای یک آسمان خراش به نام air one و یا مکانی بر روی زمین به نام terra one قرار گیرد. این تطبیق پذیری به این معنی است که ورتیپورت‌ها می‌توانند مکان‌های منحصربه‌فردی را اشغال کنند که سفر‌های هوایی کنونی نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. همچنین امکان پذیرش گسترده‌تر ترانزیت هوایی سبز انبوه برای جابجایی کالا‌ها و افراد را فراهم می کنند. این نوع تمرکز بر زیرساخت به این معناست که به زودی وسایل نقلیه برقی نوآورانه برخاست و فرود عمودی، به یک منبع قانونی حمل و نقل انبوه سبز تبدیل خواهند شد.