دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

اولین ابرشکارچی روی زمین قبل از آمدن انسان!

اولین ابرشکارچی روی زمین قبل از آمدن انسان!

تحلیل بیومکانیکی جدید زائده‌های این موجود نشان می‌دهد که اولین شکارچی راس روی زمین احتمالاً از طعمه‌های نرم تغذیه می‌کرده‌است تا موجودات سخت پوست!
 Anomalocaris canadensis یک بندپای ۶۰ سانتی متری (گروهی از حیوانات شامل حشرات، عنکبوت ها، خرچنگ ها و عقرب ها) بود که یکی از بزرگترین حیواناتی بود که در دوره کامبرین زندگی می کرد که از ۵۴۱ میلیون تا ۴۸۴ میلیون سال پیش ادامه داشت.

کامبرین شاهد یک “انفجار” زندگی بود که منجر به تشکیل تمام ساختارهای اصلی بدن حیواناتی شد که امروزه می‌بینیم؛‌ اولین چشم ها و حیوانات پشت استخوانی در این دوره ظاهر شدند، همانطور که Anomalocaris در سال ۱۸۰۰ در بورگس شیل کانادا کشف شد.

نام علمی این موجود به معنای “میگوی عجیب و غریب از کانادا” است. دیرینه شناسان این نظریه را مطرح می کنند که از “پاهای” جلویی عجیب عنکبوتی مانند این حیوان عجیب و غریب برای گرفتن طعمه و هدایت آن به دهان حلقه ای شکلش استفاده شده است.

اگرچه احتمالاً سریع و چابک است، اما تجزیه و تحلیل بیومتریک جدید Anomalocaris که در مجموعه مقالات انجمن سلطنتی B منتشر شد، نشان می‌دهد که ضعیف‌تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می‌شد.

تحقیقات جدید حاکی از آن است که این حیوان برای تغذیه از حیوانات سخت پوست تردید می‌کرده‌است. هدف مطالعه پاسخ به این پرسش بود که آیا زائده های جلویی بلند و خاردار می توانند بر حیوانات سخت پوست غلبه کنند یا خیر.

تیم تحقیقاتی بین المللی یک بازسازی سه بعدی از Anomalocaris ساخت. این تیم با استفاده از عقرب های تازیانه مدرن و عنکبوت های شلاقی به عنوان آنالوگ های بیومکانیکی، دریافتند که زائده های تقسیم شده در کشش، خم شدن و گرفتن طعمه خوب بوده اند.

عکس |‌ اولین ابرشکارچی روی زمین قبل از آمدن انسان!

اما مدل‌سازی نشان داد که فشار وارد بر زائده‌ها در هنگام کار با طعمه‌های سخت مانند تریلوبیت‌ها منجر به آسیب می‌شده‌است.

این مطالعه نشان می‌دهد که Anomalocaris شاید یک شکارچی سریع و یک شناگر حرفه‌ای بود که به دنبال طعمه نرم بوده‌است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *