در عصر دیجیتال، هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون سرمایه گذاری در حضور آنلاین خود زنده بماند. صرف نظر از اندازه شرکت، هر صاحب کسب و کاری باید یک وب سایت داشته باشد. اما، داشتن یک وب سایت برای نشان دادن حضور آنلاین شما کافی است. البته که نه. علاوه بر راه اندازی کسب و کار خود به صورت آنلاین ، باید اطمینان حاصل کنید که مردم می توانند وب سایت شما را به راحتی کشف کنند. این امر با پیاده سازی سئو امکان پذیر است. بنابراین، اشتباه نیست اگر بگوییم کسب و کار شما بدون کمک سئو نمی تواند به مخاطبان هدف خود برسد.

هنگامی که جستجوی گوگل را انجام می دهید، لیستی از وب سایت ها با پاسخ های مرتبط با جست و جو ارائه می شود. ما روی چند لینک در صفحه اول کلیک می کنیم و پاسخ هایی را که دنبالش بودیم می گیریم. تعداد بسیار کمی از مردم زحمت رفتن به صفحه دوم یا سوم گوگل را به دنبال پاسخ می دهن. این بدان معناست که اگر وب سایت شما در صفحه اول یک موتور جستجو باشد، شانس شما را برای دریافت ترافیک بیشتر وب سایت افزایش می دهد. با این حال، قرار دادن وب سایت شما در صفحه اول گوگل نیاز به تلاش های مداوم سئو دارد. 

سئو چیست؟

SEO  مخفف بهینه سازی موتور جستجو است که مجموعه ای از اقدامات طراحی شده برای بهبود ظاهر و موقعیت صفحات وب در نتایج جستجوی ارگانیک است. از آنجایی که جستجوی ارگانیک برجسته ترین راه برای افراد برای کشف و دسترسی به محتوای آنلاین است، یک استراتژی SEO خوب برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما ضروری است.

اصول اولیه موتور های جست و جو

موتورهای جستجو پاسخگو هستند. آن‌ها میلیاردها قطعه محتوا را بررسی می‌کنند و هزاران عامل را ارزیابی می‌کنند تا مشخص کنند کدام محتوا بیشتر به سؤال شما پاسخ می‌دهد. موتورهای جستجو همه این کارها را با کشف و فهرست‌نویسی تمام محتوای موجود در اینترنت (صفحات وب، فایل‌های PDF، تصاویر، ویدیوها و غیره) از طریق فرآیندی به نام «خزیدن و نمایه‌سازی» انجام می‌دهند و سپس آن‌ها را بر اساس میزان مطابقت با آن‌ها مرتب می‌کنند.

اهمیت سئو در دنیای امروز

به دلیل اجرای استراتژی های سئو است که برخی از وب سایت ها محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین کسب می کنند. علاوه بر استفاده از رتبه بندی موتورهای جستجو برای مشاغل، سئو نقش مهمی در فضای آنلاین برای غنی سازی تجربه کاربر ایفا می کند. سئو به دلیل مزایای چندوجهی در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری برای رشد کسب و کار حیاتی شده است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا سئو در دنیای امروز کاملا ضروری است.

سئو اعتبار ایجاد می کند

برای اداره موفق یک کسب و کار، باید قابل اعتماد و معتبر باشید. سئو سایت می تواند به شما در ایجاد اعتبار آنلاین از طریق بک لینک کمک کند. هنگامی که یک سایت با کیفیت بالا پیوندی را به سایت شما باز می ‌گرداند، به موتورهای جستجو مانند Google نشان می‌دهد که محتوای وب شما نیز با کیفیت و ارزشمند است. این به شما کمک می کند تا ترافیک ارجاعی را از این سایت های با کیفیت بالا دریافت کنید، که ممکن است فروش شما را افزایش دهد. علاوه بر این، ساخت لینک با اثبات تخصص خود در یک جایگاه خاص به شما در ساخت برند کمک می کند . 

SEO  ترافیک ارگانیک به ارمغان می آورد

مهم ترین منبع ترافیک در هر وب سایت، ترافیک ارگانیک است که از طریق سئو ایجاد می شود. با انجام تحقیقات کلمات کلیدی، کارشناسان سئو می توانند کلمات یا عباراتی را که باید در محتوای وب سایت بهینه سازی شوند تا دید جستجو را افزایش دهند، درک کنند. هنگامی که دید جستجو بهبود می یابد، ترافیک وب سایت ارگانیک را نیز افزایش می دهد.

سئو تجربه کاربری را بهبود می بخشد

ترافیک ارگانیک و دید بهبود یافته به تجربه کلی کاربر بستگی دارد. اگر نتوانید تجربه کاربری خوبی ارائه دهید، می تواند بر سایت شما تأثیر منفی بگذارد. ممکن است ترافیک ضعیف یا نرخ پرش بالا را تجربه کنید. برای اطمینان از اینکه مردم بلافاصله پس از بازدید از وب سایت وبسایت شما را ترک نمی کنند، مطمئن شوید که وب سایت شما دارای رابط کاربری واضح و ناوبری مناسب است. این به کاربران کمک می کند تا بدون هیچ مشکلی سایت شما را مرور کنند. نوشتن محتوای با کیفیت و آموزنده، حفظ سرعت بارگذاری مطلوب وب سایت و استفاده از تصاویر واضح در وب سایت چند راه دیگر برای غنی سازی تجربه کلی کاربر در یک سایت است.

سئو بر چرخه خرید تأثیر می گذارد

با در نظر گرفتن یک استراتژی سئو قوی، می‌توانید از عواملی که بر چرخه خرید تأثیر می‌گذارند، اطلاعاتی داشته باشید. برخی از ابزارهای سئو به شما کمک می کنند روندهای کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل کرده و استراتژی محتوای خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، در طول کریسمس، مردم تمایل دارند برای دوستان و خانواده خود هدیه بخرند. اگر یک فروشگاه هدیه آنلاین دارید، بهترین زمان برای اجرای برخی تخفیف ها و پیشنهادات ویژه برای افزایش فروش است.
سئو ارزان است

وقتی از بازاریابی دیجیتال برای یک برند صحبت می‌کنیم، حتماً در مورد آژانس‌هایی شنیده‌اید که هزینه زیادی برای آن می‌گیرند. خوشبختانه، پیاده‌سازی سئو بسیار ارزان‌تر از اجرای یک کمپین تبلیغاتی یا انجام اینفلوئنسر مارکتینگ است. روندهای سئو هر از چند گاهی در حال تغییر هستند و کارشناسان باید به دقت آنها را زیر نظر داشته باشند و بر این اساس وب سایت ها را بهینه کنند. سئو همچنین یک استراتژی بلندمدت است که ممکن است نتایج آنی را به شما نشان ندهد، اما قطعا به رشد کسب و کار شما در بلندمدت کمک می کند. 

سئو به شما در شناخت مشتری کمک می کند

هر کسب و کاری باید مشتریان خود و ترجیحات آنها را درک کند . این به شما کمک می کند تا روی رضایت مشتری تمرکز کنید. ابزارهای قدرتمند تجزیه و تحلیل سئو مانند Google Analytics می تواند به شما کمک کند تا بینشی از سن، جمعیت شناسی، جنسیت، علایق و سایر جزئیات حیاتی مشتری خود داشته باشید. با دانستن اینکه مشتریان شما واقعا چه کسانی هستند و از وب سایت شما چه می خواهند، می توانید محتوای سایت را بر این اساس بهینه کنید. 

سئو به شما امکان می دهد از رقبای خود جلوتر باشید

با رقابت گسترده در فضای دیجیتال، هر کسب و کاری نیاز به یک استراتژی مناسب برای شکست دادن رقبای خود دارد. سئو می تواند در این زمینه مفید باشد. با استفاده از ابزارهای خاص سئو، می توانید کلمات کلیدی یا شیوه های سئو را مشاهده کنید که به رقبای شما کمک می کند تا رتبه خوبی کسب کنند. بسته به آن، می توانید استراتژی سئوی فعلی خود را بهبود ببخشید و سعی کنید از رقبای خود پیشی بگیرید. 

سئو باعث افزایش ترافیک محلی می شود

سئو در جذب ترافیک محلی مفید است. سئوی محلی به کسب و کارها کمک می کند کلمات کلیدی مبتنی بر مکان را هدف قرار دهند که از طریق آن می توانند دید آنلاین خود را برای یک منطقه خاص افزایش دهند. سئوی محلی برای مشاغل کوچکی که می خواهند افراد محلی را به فروشگاه خود جذب کنند مفید است. کسب‌وکارهایی مانند سالن‌ها، رستوران‌ها و خدماتی مانند لوله‌کشی، پزشکان، دندان‌پزشکان و غیره باید سئوی محلی را برای افزایش دید کسب‌وکار خود به صورت آنلاین پیاده‌سازی کنند. 

سئو به محتوای شما ارزش می بخشد

فکر می کنید محتوا چگونه ویروسی می شود؟ برای ویروسی شدن هر محتوایی، باید چندین بار به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شود، اما قبل از آن، محتوا باید در جستجوها قابل مشاهده باشد. با پیاده سازی سئو در محتوای وب، می توانید اطمینان حاصل کنید که به تعداد زیادی از مخاطبان دسترسی پیدا می کند که می توانند آن را بخوانند و بین دیگران به اشتراک بگذارند. بدون بهینه سازی محتوا با سئو، هیچ یک از محتوای شما نمی تواند ترافیک خوبی به دست آورد، مهم نیست که چقدر خوب نوشته شده باشد.

بنابراین، از نکات بالا می توانید ببینید که سئو چگونه به رشد آنلاین وب سایت کمک می کند. بدون سئو سایت فروشگاهی در دنیای امروز، کسب‌وکارها نمی‌توانند سود ببرند و در میان هزاران وب‌سایت تجاری مشابه به‌صورت آنلاین تلاش کنند. کسب و کارهایی که به اندازه کافی باهوش هستند که اهمیت سئو را درک کنند، آنهایی هستند که از رقابت شدید آنلاین جان سالم به در خواهند برد.

با ما تماس بگیرید

اگر می خواهید در مورد سئوی سایت بیشتر بدانید، با گروه سئونبض تماس بگیرید. ما یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با تجربه گسترده در بهینه سازی موتورهای جستجو هستیم و میتوانیم وبسایت شما را به صورت تضمینی و در کمترین زمان ممکن به جایگاه موررد نظر انتقال دهیم.

نتیجه گیری

سئو فرآیندی پیچیده است که نیازمند صرف زمان است. این فرآیند در دنیای امروزه برای رشد کسب و کار ها امری ضروری به شمار می آید و میتواند کسب و کاری را به شدت دگرگون سازد. مشتریانی که از طریق سئو جذب شما میشوند میتوانند از سرتاسر کشور و دیگر کشور ها باشند. پس برای قرار گیری در صدر نتایج گوگل معطل نکنید و همین الان با کارشناسان ما در سئونبض تماس حاصل فرمایید.