دیجیزا/ گوگل قصد دارد تغییراتی را در انیمیشن جدید شارژ باتری اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل خود اعمال کند. این انیمیشن جدید مربوط به نمایش حالتی است که گوشی خاموش است. گویا گوگل از اندروید ۱۲ به بعد قصد دارد بهبودهای بیشتری را در سیستم عامل ایجاد کند. در ادامه با دیجیزا همراه باشید تا به بررسی این خبر بپردازیم.

انیمیشن جدید شارژ باتری اندروید ۱۲ در زمان خاموش بودن گوشی
اگرچه جالب‌ترین ویژگی اندروید ۱۲ مربوط به زبان طراحی آن یعنی Material You است، اما هنوز هم مواردی هستند که اکنون در حال کشف شدن است. یکی از این موارد که توسط ۹to5Google مورد توجه قرار گرفته است، انیمیشن جدید شارژ باتری دستگاه‌های پیکسل گوگل در اندروید ۱۲ است.

این انیمیشن هنگام خاموشی دستگاه در دسترس خواهد بود. اگر توجه کرده باشید، هنگامی که گوشی شما به دلیل اتمام شارژ باتری خاموش می‌شود و آن را به شارژر وصل می‌کنید، یک انیمیشن خاص که نشان دهنده در حال شارژ بودن دستگاه است، به شما نمایش داده می‌شود.

phonearena در ادامه می‌افزاید، این انیمیشن به طور معمول قابل مشاهده نیست. شاید بسیاری از مردم از ظاهر و شکل و شمایل انیمیشن شارژ باتری دستگاه خود در حالت خاموشی مطلع نباشند. حالا به نظر می‌رسد که در یکی از بتاهای اندروید ۱۲ قرار است شاهد حضور یک انیمیشن جدید شارژ باتری گوشی های پیکسل، همانند پیکسل ۵ باشیم. اگرچه ممکن است این مورد خیلی به چشم نیاید و توجه کسی را نیز جلب نکند. اما این فقط یکی از بهبودهای مثبت و پیشرفت‌هایی است که در اندروید ۱۲ تا کنون دیده‌ایم.

بهبود قابلیت Auto Rotate
در هر صورت تغییرات زیادی تا قبل از عرضه رسمی اندروید ۱۲ افزوده می‌شوند. در این نسخه، قرار است تغییرات بسیار زیادی ببینیم و پرونده تغییرات نهایی اندروید ۱۲ قرار نیست به همین یک مورد ختم شود. حدود یک هفته پیش نیز در دیجیزا مطلبی منتشر شد که بر اساس آن شاهد بهبود قابلیت Auto Rotate در بتای سوم اندروید ۱۲ بودیم.

برای کسانی که بیشتر در حالت خوابیده از تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنند، خبر خوبی خواهد بود. این قابلیت از دوربین جلوی دستگاه برای تعیین جهت نمایش صفحه به صورت بهینه استفاده می‌کند. به عنوان مثال هنگامی که دراز کشیده‌اید، جهت نمایش محتوا در دستگاه به صورت عمودی خواهد بود. برای مطالعه بیشتر در مورد این ویژگی، می‌توانید مقاله پیش‌رو را مطالعه کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا از تغییرات و بهبودهای مختلفی که گوگل در اندروید ۱۲ عرضه کرده است راضی هستید؟ به نظر شما اندروید جدید گوگل چگونه می‌تواند به نیاز طیف گسترده‌تری از کاربران پاسخ دهد؟