تقریباً تمامی خودروهای الکتریکی کنونی تلاش دارند از نظر طراحی ظاهری و تکنولوژی تا حد امکان مدرن و چشمگیر به نظر برسند؛ اما یک استارت آپ تازه‌نفس با نام المپیان موتورز جهت‌گیری متفاوتی دارد و می‌خواهد از طراحی رترو برای ظاهر و کابین محصول جدیدش استفاده کند. این شرکت تیزری کوتاه از اولین خودروی خود یعنی O1 منتشر کرد. حرف O از اول نام این شرکت گرفته شده و المپیان موتورز اظهار می‌دارد استانداردهای زیباشناسی و کیفیت سطح بالایی را ارائه خواهد کرد.

خود O1 از طراحی کاملاً سنتی سود می‌برد و قوس‌های چرخ شناور و نمای عقب قطره اشک مانند نیز مؤید این نکته هستند. زیر بدنه این خودرو باتری ۸۲ کیلووات ساعتی قرار دارد. این باتری طبق گفته شرکت موردبحث شعاع حرکتی ۴۹۰ کیلومتری را ارائه خواهد کرد. نسخه پایه این خودرو به‌صورت دیفرانسیل عقب در دسترس خواهد بود و حداکثر سرعتش نیز به ۲۵۷ کیلومتر در ساعت و فراتر از آن خواهد رسید.

اما آنچه جالب‌تر به نظر می‌رسد کابین O1 است که باعث می‌شود طراحی داخلی خودرویی همچون تسلا مدل ۳ شلوغ به نظر برسد! المپیان موتور می‌گوید ۸۰ درصد دکمه‌ها و سوئیچ‌های موجود در خودروهای مرسوم را حذف کرده است و خبری از نمایشگرهای دوبعدی در این خودرو نخواهد بود. این شرکت اظهار می‌دارد بجای نمایشگر از کنترل‌های صوتی و دستوری استفاده کرده است. ما هنوز سیستم کنترل صوتی این خودرو را بررسی نکرده‌ایم و نمی‌توان قضاوتی قطعی از این نظر داشت.

O1 قیمت پایه ۱۰۰ هزار دلاری خواهد داشت و قبلاً کار پیش‌فروش آن با دریافت سپرده ۵۰۰ دلاری شروع شده است. البته فعلاً تاریخ تولید O1 اعلام نشده و چیزی جز رندرهای مجازی از آن دیده نمی‌شود. این خودرو فعلاً در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و امیدواریم فرایند تولید آن به سرانجام برسد. قطعاً وجود خودروهای متفاوت و متنوع در عصر الکتریکی‌ها با استقبال خریداران مواجه خواهد شد.