دیجیزا/ طبق اعلام ایلان ماسک مشتریان می‌توانند با پرداخت حق اشتراک ماهانه از فناوری خودرو‌های کاملا خودران تسلا بهره‌مند شوند.
با پیشرفت فناوری، مردم تمایل دارند تا چیزهای جدیدی را در زمینه های مختلف تجربه کنند. یکی از این موارد و آرزوهای بشر امروزی این است که بتواند خودرویی داشته باشد که بدون دخالت او، تمام موارد مربوط به رانندگی را به صورت هوشمند انجام دهد.

به نقل از engadget، اکنون چنین امکانی فراهم شده است و شما می‌توانید رانندگی مستقل و بدون دخالت دست را بدون پرداخت هزینه کامل امتحان کنید. اشتراک خودرو‌های کاملاً خودران (Full Self-Driving) یا سیستم‌های “اتوپایلت” (Autopilot) شرکت تسلا پس از تأخیر‌های متعدد سرانجام در دسترس مشتریان قرار گرفته است.

این آپشن از این بابت می‌تواند ارزش بهتری داشته باشد که تعهدی برای خرید اتومبیل‌های خودران تسلا ندارید و فقط می‌توانید برای مدتی و با پرداخت هزینه مشخص از آن‌ها استفاده کنید. به ادعای مسئولان تسلا هزینه‌ای که از مشتریان دریافت خواهند کرد مبلغ ناچیزی در مقابل امکاناتی است که با این فناوری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

نحوه خرید بسته اشتراک خودروهای کاملا خودران تسلا
همچنین آن ها خاطرنشان کردند که یک برنامه موبایل به روز شده اکنون اشتراک FSD‌ های تسلا را با قیمت ۱۹۹ دلار در ماه برای بیشتر کاربران یا ۹۹ دلار در صورت خرید خلبان خودکار پیشرفته قبل از قطع خدمات، ارائه می‌دهد. در هر زمان که بخواهید، می‌توانید از ادامه تعهدتان انصراف دهید، بنابراین نگرانی بابت اینکه حتما تا پایان مدت قرارداد باید خودرو را نگه داشته و بعد آن را برگردانید، نداشته باشید.

شما برای خرید اشتراک به کامپیوتر FSD مربوطه (معروف به HW۳.۰) احتیاج دارید. اگر EV شما سخت افزار لازم را ندارد، قبل از مشترک شدن باید ۱۵۰۰ دلار پرداخت کرده و آن را بخرید. ایلان ماسک برای اولین بار برنامه‌هایی را برای اشتراک گذاری خودرو‌های برقی با مردم را در آوریل ۲۰۲۰ فاش کرد، اما تسلا اهداف اعلام شده برای راه اندازی این ویژگی را در اوایل سال ۲۰۲۱ و در ماه می از دست داد.

اگر قصد کامل استفاده از بسته FSD برای خودرو خود را دارید، پرداخت هزینه ۱۰ هزار دلاری منطقی‌تر خواهد بود. شما فقط ۵۰ ماه از اشتراک خود را اضافه تر پرداخت می‌کنید. البته شما اختیار دارید تا ببینید آیا این امکان شرکت تسلا ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر. ممکن است که با خودتان فکر کنید FSD برای مکان‌های کوتاه مدت، مانند یک سفر جاده‌ای که ترجیح می‌دهید ماشین بتواند تغییر لاین و چراغ راهنمایی را کنترل کند، مناسب باشد.

به هر حال حال امکان استفاده اشتراکی از خودرو‌های کاملا خودران شرکت تسلا فراهم شده و به نظر مشتریان زیادی علاقه‌مند به بهره مندی از این خدمت جدید شرکت آقای ایلان ماسک باشند. باید صبر کرد و دید که آیا ادعا‌های چند ماه گذشته ایلان ماسک درباره خودرو‌های برقی شرکتش درست از آب در می‌آید یا خیر.