تسلا در طول سال ۲۰۲۱، بارها طرح قیمت گذاری خود را تغییر داده است. از حذف کامل قیمت سایبرتراک گرفته تا افزایش قیمت پایه مدل Y دوموتوره به میزان ۱۰۰۰۰ دلار. واضح است که زمان برای شماتیک‌های قیمت گذاری تسلا کاملا در حال تغییر است.

روزهایی که می‌توانستید یک تسلا مدل ۳ استاندارد را با قیمت ۳۵۰۰۰ دلار سفارش دهید، اکنون یک واقعیت دور است. اما ارزان‌ترین تسلاهای امروزی چقدر قیمت دارند؟

گزینه‌های ارائه شده چیست؟
اگر به دنبال یک تسلا با قیمتی کمتر از ۵۰۰۰۰ دلار هستید، تنها گزینه پیش رو تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب است. قیمت پایه مدل Y (دو موتوره) اکنون از ۵۸,۹۹۰ دلار شروع می‌شود که با قیمت۳۹,۹۹۰ دلاری مدل Y استاندارد که در اوایل سال جاری عرضه شد، اختلاف زیادی دارد.

تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب چگونه است؟
تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب ۲۰۲۲: ۴۴۹۹۰ دلار

تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب در حال حاضر ارزان‌ترین مدل تسلا برای فروش است. برخلاف تسلا استاندارد رنج پلاس که در اوایل سال جاری عرضه شد، به روز رسانی‌هایی در مدل دیفرانسیل عقب اعمال شده است. اولین و برجسته‌ترین تغییر، مربوط به دامنه آن می‌شود. تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب، طبق تخمین EPA از برد ۲۷۲ مایلی برخوردار شده است که ۱۰ مایل بیشتر از رقم استاندارد پلاس ۲۶۲ مایلی است. در مدل‌های downgrade، شتاب صفر تا شصت سیستم دیفرانسیل عقب نیم ثانیه کندتر از نسخه outgoing است. این زمان کند، احتمالاً به استفاده تسلا از باتری‌های سنگین‌تر LFP در مدل RWD مربوط می‌شود.

• برد: ۲۷۲ مایل

• سیستم: RWD

• شتاب: ۰ تا ۶۰ در ۵.۸ ثانیه

برنامه‌های آینده
اگرچه تسلا قبلا به تولید سایبر تراک ۳۹۹۰۰ دلاری دیفرانسیل عقب می‌پرداخت، اما احتمال انجام آن در حال حاضر نسبتاً کم به نظر می‌رسد. احتمالا حذف قیمت گذاری توسط تسلا منجر به این اتفاق شده است.

اکنون به بررسی تسلا دیگری می‌پردازیم: خودرو شهری «۲۵۰۰۰ دلاری». به جز تصویری که در مراسم گیگافکتوری شانگهای منتشر شد، اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد. گذشت زمان نشان خواهد داد که آیا این خودرو به قیمتی نسبتا پایین خواهد رسید یا خیر، اما اطلاعات کمی برای پیش بینی آینده آن وجود دارد.

 
تسلا هاچ بک ۲۰۲X: 25000 دلار
شایعه شده است که این خودرو تسلا به شکل یک هاچ بک جمع و جور است که احتمالاً چهار در دارد. به نظر می‌رسد که این خودرو مستقیماً با شورولت بولت و انواع هاچ بک های اروپایی مانند ID.3 مقابله کند. از آن‌جایی که این خودرو یک تسلا است، می‌توانید انتظار موتوری با قدرت کافی برای رساندن شتاب از صفر به شصت را در کمتر از شش ثانیه داشته باشید.

• برد: +۲۵۰ مایل

• سیستم: RWD

• شتاب: ۰ تا ۶۰ در <6.0 ثانیه

در حال حاضر، احتمال خرید یک تسلا ارزان بسیار بعید به نظر می‌رسد. با توجه به وجود مقرون به صرفه‌ترین گزینه که اکنون ۴۴۹۹۰ دلار قیمت دارد، آیا فکر می‌کنید که تسلا مدل ۳ RWD ارزش خرید را دارد؟