وقتی مخترع ها چیزهای نبوغ آمیز، کاربردی و جالب نمی سازند و نتیجه مضحک از آب درمی آید
وقتی اسم اختراع می‌آید، توقع داریم با ابزارها و وسایلی جالب و بدیع مواجه شویم که دنیا را تکان بدهد یا دست‌کم زندگی روزمره را راحت‌تر کند اما خب همیشه این‌طوری نیست. اختراعات گاهی مضحک، به‌دردنخور، مسخره و حتی خطرناک و مضر از آب درمی‌آید. مثل چی؟ ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید.

   ماشین اصلاح دسته‌جمعی

وقتی هنوز سروکله موزر پیدا نشده ‌بود، مردان مجبور بودند اصلاح صورت‌شان را با کف و تیغ انجام دهند که نسبت به ماشین های‌اصلاح‌ برقی زمان‌ بیشتری می‌برد و بریدن دایمی صورت بخشی از روند انجامش بود. تا این‌که در قرن نوزدهم ماشین اصلاح دسته‌جمعی اختراع شد. آرایشگرها به کمک این ماشین می‌توانستند چندین مرد را همزمان اصلاح کنند ولی همان‌طور که از عکس معلوم است، نتیجه آن‌طور که انتظار می‌‎رفت، خوب نبود؛ کف ریش به‌جای آن‌که دقیقا روی محل روییدن ریش قرار بگیرد، سر از چشم و دهان و بینی مشتری‌ها درمی‌آورد و بریدن صورت هم روی شاخش بود.
   دوچرخه خانواده

این دوچرخه خانواده عجیب‌وغریب که  برای چهار نفر جا داشت، دو نفر در آن پدال می‌زدند و حتی یک صندلی مخصوص خیاطی به‌همراه داشت، نسل اولیه دوچرخه‌های دو و چند نفره امروزی به‌شمار می‌رود با این تفاوت که بازدهی آن بالا نبود، خیاطی کردن حین حرکت و پرت نشدن بچه از بالایش  امکان نداشت  و درواقع اصلا به‌درد نمی‌خورد.
   قفس کودک
قفس کودک که یکی از ۵۰ اختراع بد شناخته می‌شود، سال ۱۹۳۰ ساخته شد تا بچه‌های کوچک بتوانند از هوای آزاد استفاده کنند. پزشکان آن زمان معتقد بودند این کار سیستم ایمنی بچه‌ها را تقویت و کمک می‌کند به بزرگ سالان سالمی تبدیل شوند. اگر قبول کنیم که این اختراع عجیب چنین فایده‌ای داشته، نمی‌توانیم از خطرناک بودنش چشم‌پوشی کنیم؛ این قفس‌ها که از پنجره ساختمان‌ها در ارتفاع نصب می‌شدند، بچه‌ها را در معرض خطر سقوط قرار می‌دادند.
   دونات‌نگه‌دار

این اختراع عجیب می‌گوید زمانی در قرن نوزدهم دغدغه عده‌ای از مردم این بوده ‌است که دونات‌شان را در فنجان قهوه فروببرند بدون آن‌که انگشتان‌شان با نوشیدنی‌ تماس پیدا کند. بنابراین یک مخترع آمار، این دستگاه دست‌وپاگیر را ساخت تا کار آسان قهوه نوشیدن را به یک آکروبات عجیب تبدیل کند. خب درست است که دونات خوردن به این شیوه واقعا مسخره بوده ولی درعوض انگشتان مردم داخل فنجان‌شان نمی‌رفته‌ است!                    

  منبع: stacker.com