آتش‌سوزی اتوبوس های برقی در پاریس خسارات جانی به همراه نداشته است. با این حال، اپراتور حمل و نقل عمومی RATP جهت احتیاط، ۱۴۹ دستگاه اتوبوس برقی را از سطح شهر جمع‌آوری کرد. شرکت حمل و نقل عمومی RATP پس از دومین آتش سوزی، دستور جمع‌آوری اتوبوس‌های برقی مدل بلوباس ۵SE را صادر کرد. این اتوبوس‌ها ساخت شرکت بولور (Bollor) هستند.


آتش سوزی و نابودی کامل اتوبوس برقی در پاریس

نخستین آتش سوزی حدود یک ماه پیش در بلوار سن ژرمن رخ داد و اتوبوس تقریبا نابود شد. خودروی نقلیه دوم نیز حدود چهار روز پیش در جنوبی‌ترین ناحیه پاریس آتش گرفت و ابر غلیظی از دود سیاه و بوی شدید پلاستیک سوخته را در حوالی منتشر کرد.

البته آتش سوزی اتوبوس های برقی در پاریس به سبب اقدام به‌موقع رانندگان و تخلیه سریع مسافرین، هیچ خسارات جانی را به همراه نداشته است.


آتش سوزی اتوبوس برقی بلوباس در پاریس

شرکت BlueBus قسمت کوچکی از امپراتوری گسترده یک میلیارد فرانسوی به نام وینسنت بلور به حساب می‌آید که در بخش‌های مختلف، از جمله حمل و نقل و لجستیک، سرمایه‌گذاری کرده است. بلوباس دارای ۸۰ هزار کارمند بوده و درآمد سالانه آن حدودا به ۲۴ میلیارد یورو می‌رسد.

اتوبوس‌های ۶ متری و ۱۲ متری بولور از مدت‌ها پیش در خیابان‌های پاریس در حال رفت و آمد بوده و به عنوان خودروهای تمام برقی با سطح آلایندگی صفر شناخته می‌شوند. شرکت بلوباس در وب‌سایت رسمی خود چنین نوشته که اتوبوس‌ها به نسل جدید باتری‌های کارآمد با ظرفیت انرژی بالا و ایمنی مطلوب مجهز شده‌اند که در اطراف سقف و عقب خودرو قرار گرفته‌اند!