یکی از مراحل اصلی قبل از چاپ و انتشار کتاب، مرحله ویرایش و بررسی متن کتاب توسط ویراستار است. گاهی پیش می‌آید که در شرایط مواجهه با ضیق وقت، به ویرایش سریع کتاب نیاز پیدا می‌کنیم. در این مواقع استفاده از خدمات سفارش ویراستاری فوری برخی مؤسسات بسیار کارآمد و راهگشا خواهد بود.

 

یکی از مراحل اصلی قبل از چاپ و انتشار کتاب، مرحله ویرایش و بررسی متن کتاب توسط ویراستار است. ویراستاری کتاب فرآیندی جامع است که طی آن، علاوه بر زیباسازی، ازلحاظ اصول نگارشی، دستورات ادبی، محتوا، نکات فنی مورد بازبینی و تصحیح قرار می‌گیرد. گاهی پیش می‌آید که در شرایط مواجهه با ضیق وقت، به ویرایش سریع کتاب نیاز پیدا می‌کنیم. در این مواقع استفاده از خدمات سفارش ویراستاری فوری برخی مؤسسات بسیار کارآمد و راهگشا خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا امکان ویراستاری فوری کتاب را بررسی کنیم.

 

ویرایش فوری کتاب چیست؟
ویراستاری یک کار تخصصی است که نیاز به علم و دانش کافی دارد. نویسنده قبل از چاپ و انتشار کتاب، متن خود را برای بررسی و تشخیص خطاهای سهوی، فنی، ادبی و محتوایی به یک ویراستار متخصص و حرفه‌ای می‌سپارد. ویرایش کتاب کاری بسیار زمان‌بر و حساس است و گاهی برخی از نویسندگان به دلیل نداشتن زمان کافی و عجله برای انتشار کتاب، به ویرایش سریع کتاب خود نیاز دارند. ویراستاری فوری یکی از خدمات سریع برای ویرایش کتاب محسوب می‌شود که بر اساس درخواست مشتری عمل ویرایش در مدت زمانی کم‌تر از حالت معمولی انجام و تحویل داده می‌شود. بااینکه ویراستاری فوری درزمانی کوتاه و با سرعت عمل زیادی انجام می‌شود، اما بر خلاف تصور عموم، کار ویراستاری فوری کتاب با هزینه مناسب و معقول انجام می‌گیرد. در این نوع سفارش ویراستار باید بیش از حالت عادی کار کند و سفارش را در کوتاه‌ترین زمان تحویل دهد.

مزایای ویراستاری فوری کتاب چیست؟
ویرایش فوری در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود که این مورد، از مزیت‌های مهم ویراستاری فوری به‌حساب می‌آید. این روش می‌تواند برای برخی از نیازهای روزمره و ویرایش کتب عمومی پاسخگو باشد؛ درحالی‌که برای کتب تخصصی ارائه ویراستاری فوری چندان مناسب نیست. از دیگر مزیت‌های مهم‌ ویراستاری فوری، امکان ثبت سفارش آنلاین، ارسال متن و دریافت فایل ویرایش شده به‌صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. در ادامه به توضیح مزایای مهم ثبت سفارش ویراستاری فوری کتاب می‌پردازیم.

ثبت سفارش فوری و آنلاین
درصورتی‌که برای ارسال و دریافت ویراستاری کتاب خود عجله داشته باشید، در وب‌سایت مؤسسه‌های معتبر که عمل ویراستاری فوری به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند، می‌توانید از طریق گزینه‌ ثبت سفارش ویرایش و انتخاب خدمات آنی، فایل کتاب مورد نظرتان را ارسال کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید. در این حالت وقتی یک پروژه به‌صورت فوری ثبت می‌شود، ویراستار مربوطه سریعاً ویرایش کتاب را شروع می‌کند و در زمان مقرر تحویل می‌دهد.

 

دریافت سریع و آنلاین فایل ویرایش شده
مدت‌زمان لازم برای ویرایش کتاب به حجم و تعداد کلمات کتاب بستگی دارد. واضح است که با بیشتر شدن حجم کتاب و تعداد کلمات، زمان موردنیاز برای ویراستاری کتاب نیز افزایش می‌یابد. در این حالت درصورتی‌که مؤسسه از خدمات سفارش بخش به بخش پروژه پشتیبانی کرد، شما می‌توانید متن خود را تقسیم‌بندی و چند پروژه آنی به‌صورت هم‌زمان ثبت کنید. همچنین در حالت ویراستاری فوری کتاب، خود مؤسسه برای سرعت بخشیدن به ویرایش کتاب، بخش‌های مختلف فایل را بین چند ویراستار ماهر و باتجربه به‌صورت هم‌زمان تقسیم می‌کند. سپس برای ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف فایل ویرایش‌شده، در نهایت کتاب توسط یک بازرس بازبینی و بررسی می‌شود. بعد از ویراستاری کتاب، فایل ویرایش‌شده به‌صورت آنلاین ارسال و تحویل مشتری داده می‌شود.

کیفیت و هزینه ویراستاری کتاب به‌صورت فوری
عموماً افراد فکر می‌کنند در فرآیند ویراستاری فوری، کیفیت خروجی کار کم می‌شود. درحالی‌که ویراستاری فوری با بیشترین سرعت و دقت توسط ویراستاران باتجربه انجام می‌شود. بنابراین ویراستاری فوری کتاب هیچ آسیبی به کیفیت خروجی ویرایش کار وارد نمی‌کند و به لحاظ کیفی، با روند عادی ویراستاری عادی هیچ تفاوتی ندارد. ویراستاری فوری کتاب توسط ویراستار متخصص و با نهایت دقت و سرعت انجام می‌شود تا با رعایت دقیق و کامل نکات و اصول ویراستاری، یک متن روان، سلیس و عاری از اشکال به مشتری ارائه شود. تنها تفاوت ویراستاری فوری با عادی، زمان تحویل و تا حدودی هزینه‌ پرداخت است. برای محاسبه هزینه ویراستاری فوری کتاب، ابتدا باید تعدادی از صفحات کتاب را به‌عنوان نمونه در اختیار ویراستار قرار دهید که ویراستار پس از بررسی متن و سنجش میزان سختی کار، قیمت ویرایش را محاسبه کند. ازجمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت ویرایش عبارت‌اند از: تخصص کتاب، میزان ایرادات املایی، حروف‌چینی، زمان تحویل پروژه، نحوه پرداخت هزینه، نوع نگارش متن، تعداد کلمات و صفحات و دیگر خدمات درخواستی مشتری. توجه داشته باشید درصورتی‌که کتاب از نمونه‌ای خارجی ترجمه و تألیف شده باشد، لازم است که ویراستار نوشته‌ها را با متن اصلی تطبیق دهد که طبعاً این مورد نیز در محاسبه هزینه ویراستاری لحاظ خواهد شد. همان‌طور که عنوان شد، در محاسبه هزینه ویراستاری عوامل بسیاری دخیل هستند؛ اما برخلاف تصور عموم، با سفارش فوری ویرایش کتاب، هزینه آن چند برابر نمی‌شود و فقط اندکی با ویرایش عادی تفاوت قیمت خواهد داشت.

سفارش ویراستاری فوری کتاب در شبکه مترجمین اشراق
در سفارش فوری ویراستاری کتاب، ویراستارهای موسسه با در اختیار داشتن نرم‌افزارهای پیشرفته ویراستاری، متن کتاب را در سریع‌ترین زمان ممکن ازلحاظ نکات نگارشی، املایی و نقش کلمات به بهترین شکل ممکن ویرایش می‌کنند. سپس بازرس با نظارت و کنترل متن ازلحاظ فنی، محتوایی و دستوری، آن را در اختیار نویسنده قرار می‌دهد. مراحل سفارش ویراستاری کتاب درشبکه مترجمین اشراق به شرح زیر است:

ابتدا از طریق لینک ثبت سفارش ویراستاری کتاب، یک پروژه ویرایش ایجاد و فایل‌های کتاب را به همراه سایر اطلاعات موردنیاز ارسال کنید. در این مرحله شما می‌توانید متناسب با نیاز خود در قسمت توضیحات، فوری بودن سفارش را بیان کنید و همچنین در همان لحظه هزینه ویرایش را نیز استعلام نماید.

پرداخت هزینه: بعد از محاسبه هزینه توسط تیم پشتیبان، در صورت بالا بودن هزینه می‌توانید پروژه خود را قسمت‌بندی کنید. همچنین امکان پرداخت هزینه ویرایش به‌صورت آنلاین و استفاده از تخفیف‌های حجمی برای مشتریان فراهم است.

ارسال نمونه ویرایش برای انتخاب ویراستار: درصورتی‌که برای اولین‌بار اقدام به ثبت سفارش نمایید، پشتیبان شبکه مترجمین اشراق ویراستاری را به مشتری پیشنهاد می‌دهد. در دفعات بعدی سفارش، مشتری در صورت رضایت می‌تواند درخواست ویراستاری متن توسط ویراستار قبلی را نماید. در صورت امکان و وجود تایم خالی ویراستار، با درخواست مشتری موافقت می‌شود.

ویرایش کتاب توسط ویراستار: فایل کتاب پس از بررسی توسط موسسه و انتخاب شدن ویراستار، در سریع‌ترین زمان ممکن و در کم‌تر از زمان معمول ویرایش می‌شود.

بازرسی توسط بازرس کنترل کیفی: پس از اتمام ویرایش فایل، پروژه توسط بازرس کنترل کیفی بازبینی و بررسی می‌شود.

تحویل و صدور گواهی کیفیت: متن ویرایش شده کتاب به همراه گواهی کیفیت تحویل مشتری داده می‌شود و در صورت وجود هرگونه خطا و ایراد در ویرایش، به‌صورت رایگان ویرایش خواهد شد.

افتخار شبکه مترجمین اشراق به گردهم آوردن ویراستارانی مجرب و خبره است که مسلط به تمام فنون و اصول ویراستاری هستند و قادرند ویرایش کتاب را با کیفیت بالا و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتری تحویل دهند. ویراستاری فوری کتاب در شبکه مترجمین اشراق به‌صورت کاملاً حرفه‌ای، با کیفیتی عالی و بدون احتمال خطا انجام می‌شود.