دیجیزا/ امروز آپدیت One UI 3.1 آخرین نسخه پوسته سفارشی اندروید سامسونگ برای دو گوشی میان رده گلکسی A51 5G و گلکسی F41 سامسونگ منتشر شده است.

همراه با این آپدیت، وصله امنیتی ماه آوریل نیز وجود دارد و البته آپدیت های نرم افزاری که سبب بهبود در عملکرد دوربین و کارایی گوشی می شود نیز به ارمغان می آورد.

گوشی سامسونگ گلکسی A51 5G که تقریبا یک سال پیش با اندروید ۱۰ و رابط کاربری UI 2.x معرفی شده بود، دو ماه پیش نسخه اندروید ۱۱ با رابط کاربری UI 3 را دریافت کرده بود. گوشی سامسونگ گلکسی F41 نیز که تقریبا ۶ ماه پیش با اندروید ۱۰ و رابط کاربری UI 2.x معرفی شده بود، سه ماه پیش نسخه اندروید ۱۱ با رابط کاربری UI 3 را دریافت کرده بود.

حالا امروز شرکت کره ای به رابط کاربری UI 3 برای این گوشی ها بسنده نکرده است و آخرین رابط کاربری خودش را برای این گوشی ها نیز منتشر کرده است. همچنین به همراه این آپدیت وصله امنیتی ماه آوریل نیز وجود دارد و البته آپدیت های نرم افزاری که سبب بهبود در عملکرد دوربین و کارایی گوشی می شود نیز به ارمغان می آورد.

به نقل از sammobile، این آپدیت با نسخه سیستم عامل F415FXXU1BUC8 و حجم ۱ گیگابایت برای گوشی گلکسی F41 و نسخه سیستم عامل A516NKSU3CUC8 با حجم ۱.۱ گیگابایت برای گوشی گلکسی A51 5G منتشر شده است. ویژگی های دیگر این آپدیت شامل بهبود صفحه قفل پویا، ویجت های صفحه قفل بیشتر و گزینه های AoD ، پس زمینه های ویدئویی برای تماس ها، گزینه های بیشتر در Bixby Routines، بهبود وضعیت دیجیتال و کنترل والدین، ​​حرکت دو ضربه ای برای خاموش کردن صفحه نمایش، بهبود عملکرد فوکوس خودکار دوربین و برنامه های داخلی گوشی بهبود یافته است.

امروز این آپدیت ها در دو کشور هند و کره جنوبی منتشر شده است و به احتمال زیاد شرکت کره ای آپدیت One UI 3.1 گلکسی A51 5G و گلکسی F41 سامسونگ را به صورت منطقه ای انجام خواهد داد و طبق پیش بینی تا یک ماه آینده در تمام مناطق دردسترس خواهد بود. اگر هنوز این آپدیت را دریافت نکرده اید، می توانید با رفتن به تنظیمات گوشی و سپس به روزرسانی نرم افزاری و سپس ضربه زدن روی دانلود، آپدیت One UI 3.1 را به صورت دستی دریافت و نصب کنید.

شما آپدیت One UI 3.1 گلکسی A51 5G و گلکسی F41 را دریافت کرده اید؟