کم‌کم آپدیت اندروید ۱۳ شیائومی با رابط کاربری MIUI 14 به دستگاه‌های بیشتری می‌رسد. به تازگی دو دستگاه محبوب از پوکو و شیائومی این آپدیت را دریافت کرده‌اند. آپدیت اندروید ۱۳ پوکو F4 و شیائومی ۱۱T با MIUI 14 رسما عرضه شده است.

شیائومی آپدیت پایدار رابط کاربری MIUI 14 مبتنی بر اندروید ۱۳ را برای شیائومی ۱۱T و پوکو F4 منتشر کرده است. به‌روزرسانی شیائومی ۱۱T با ورژن MIUI 14.0.3.0 TKWMIXM ارائه می‌شود، در حالی که به‌روزرسانی برای Poco F4 دارای ورژن MIUI 14.2.0 TLMEUXM است. هر دو نیاز به دانلود حدود ۳.۵ گیگابایت دارند.

                                                                                              آپدیت MIUI 14 شیائومی پوکو F4

                                                                                               آپدیت MIUI 14 شیائومی ۱۱T

با این حال، عرضه آپدیت MIUI 14 در حال حاضر منحصر به کاربرانی است که در برنامه Mi Pilot ثبت نام کرده اند. در حالی که این به روز رسانی برای شیائومی ۱۱T در سطح جهانی آغاز می شود، عرضه آن برای Poco F4 به اروپا محدود شده است.

این به روز رسانی با وصله امنیتی دسامبر ۲۰۲۲ اندروید و ویژگی های MIUI 14 ارائه می شود.

شیائومی ادعا می‌کند که رابط کاربری MIUI 14 فضای ذخیره‌سازی کمتری مصرف می‌کند. به‌طور دقیق، حجم حافظه آن نسبت به نسل قبل ۲۳ درصد کاهش یافته است.

علاوه‌بر این، MIUI 14 حافظه را به‌طور مؤثر تخصیص داده به‌طوری‌که تا حد امکان فرآیندهای غیرضروری خود را از حافظه بوت آزاد می‌کند. همچنین استفاده از حافظه برنامه‌ها و سرویس‌های سیستم را به‌شدت کنترل می‌کند. امیدواریم این امر اعلان‌های برنامه‌ها را مسدود نکند.

درنهایت، MIUI 14 به کاربران این امکان را می‌دهد که برنامه‌های سیستمی بیشتری را نسبت به قبل حذف کنند. به‌غیر از شماره‌گیر، مخاطبین، پیام‌ها، تنظیمات، مرورگر، دوربین، مدیریت فایل و فروشگاه برنامه، کاربران می‌توانند سایر برنامه‌های سیستمی را حذف نصب کنند. این بدان معناست که حتی می‌توانید ساعت، آب‌وهوا، گالری و موارد دیگر را حذف کنید.

شما شیائومی ۱۱ تی یا پوکو اف ۴ دارید؟ این آپدیت را دریافت کردید؟