سامسونگ از چند سال پیش سیاست محبوب عرضه بروزرسانی‎‌های متعدد برای گوشی‎‌های هوشمند، به خصوص مدل‎‌های پرچمدار را شروع کرده و این بدان معناست که کاربران می‌‎تواند حتی تا سه بروزرسانی بزرگ نسخه اندروید را برای گوشی خود انتظار داشته باشند. در همین راستا ساعاتی پیش کاربران گزارش کردند که بروزرسانی نسخه پایدار اندروید ۱۲ با رابط کاربری One UI ۴ برای Galaxy S۱۰ عرضه شده است.

سری گلکسی اس ۱۰ را باید شروع‎‌کننده روند انقلاب‎‌گونه محصولات سامسونگ طی سالیان اخیر دانست که بسیاری از رکورد‌های اولین‎‌ها را به نام خود ثبت کرد. برای اولین بار توسط سامسونگ شاهد عرضه سه مدل از یک گوشی پرچمدار بودیم که اجازه خرید این دستگاه را به کاربران بسیار بیشتری می‌‎داد و در زمان خود به محبوبیت بالایی نیز دست یافت.

همانطور که در ابتدای این خبر خواندید سامسونگ، به فاصله بسیار کمی از عرضه بروزرسانی‎‌ نسخه اندروید ۱۲ برای گوشی‎‌های جدید و پرچمدار سری گلکسی اس ۲۰، سری گلکسی نوت ۲۰ و حتی Galaxy Z Fold ۲، این آپدیت بزرگ را برای کاربران صاحب سری گلکسی اس ۱۰ نیز عرضه کرده است که می‌‎‌تواند شور و هیجانی تازه به کاربران این گوشی‎‌های با عمر نزدیک به سه سال بدهد.

بنابر گزارش‌هایی که از کاربران در برخی کشور‌ها مانند کشور‌های اروپای غربی منتشر شده، کاربران هر سه گوشی Galaxy S۱۰e، Galaxy S۱۰ و +Galaxy S۱۰ آپدیت اندروید ۱۲ با رابط کاربری One UI ۴. ۰ را دریافت کرده‎اند. برای مثال کاربران آلمانی روی نسخه گلکسی اس ۱۰ این آپدیت را با شماره ساخت G۹۷xFXXUEGULB دریافت کرده‎اند که همزمان حاوی پچ امنیتی دسامبر ۲۰۲۱ گوگل نیز بوده و جدیدترین راهکار‌های ارتقای سطح محافظت و امنیت داده‎‌ها را در این گوشی نصب خواهد کرد.

اگر شما از جمله کاربران این گوشی‎‌ها هستید می‌‎توانید با مراجعه به بخش about و در ادامه، بخش Software Update در Setting دستگاه خود نسبت به بررسی عرضه بروزرسانی جدید اقدام کنید.

البته در نظر داشته باشید که عرضه بروزرسانی به صورت OTA طی زمانبندی مشخص برای جلوگیری از اعمال فشار به سرور‌های شرکت، صورت خواهد گرفت و اگر نمی‌‎خواهید تا زمان رسیدن نوبت به کشور و منطقه محل زندگی‎تان منتظر بمانید می‌‎توانید فایل‌های فلش بروزرسانی جدید را از وبسایت‎‌های معتبر مانند SamMobile دانلود نموده و روی دستگاه خود نصب کنید.

در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که  سامسونگ بروزرسانی اندروید ۱۲ با رابط کاربری One UI ۴ را به زودی برای سری Galaxy Note ۱۰ نیز عرضه خواهد کرد.