آلفا موتور به انتشار رندرهایی از محصولات الکتریکی و جدید خود ادامه می‌دهد و جدیدترین این خودروها ساگا استیت است. این خودرو که به عنوان یک استیشن ماجراجویانه معرفی شده بر پایه ساگا سدان شکل گرفته اما از بدنه استیشن سود می‌برد و بنابراین قول داده فضای داخلی و بار بیشتری داشته باشد.

آلفا چیز زیادی درباره استیشن جدید خود نگفته اما می‌دانیم که در آن از پانل‌های بدنه آلومینیومی سبک‌وزن و چراغ‌های جلوی LED استفاده شده است. از دیگر ویژگی‌های ساگا استیت می‌توان به قوس چرخ های گیرا، سقف شیشه‌ای پانورامیک و رینگ‌های ۱۷ تا ۲۰ اینچی اشاره کرد. تکمیل کننده ویژگی‌های برجسته این استیشن نیز سقف خمیده، دستگیره درب‌های خاص و پکیج‌های استایل سفارشی است.

آلفا به دنبال ارائه پکیجی آئرودینامیک است که ظاهر شامل اسپلیتر جلو، رکاب‌های جانبی پهن‌تر و دیفیوزری گیراست. این شرکت همچنین به پیکربندی آفرود با سپرهای لوله‌ای و افزایش ارتفاع ۵۰ میلی‌متری از سطح زمین اشاره کرده است. با ورود به داخل کابین می‌توان شاهد پشت آمپرهای دیجیتالی و نمایشگری ایستاده بود. این خودرو همچنین از رادیوی رترو، تریم چوب و صندلی‌های بالشتک دار سود برده است. آلفا همچنین می‌گوید ساگا استیت فضای بار ۹۹۱ لیتری خواهد داشت.

این خودرو دارای دو پیشرانه الکتریکی و باتری ۸۵ کیلووات ساعتی بوده و شعاع حرکتی فراتر از ۴۸۳ کیلومتر دارد. آلفا مدعی است ساگا استیت ظرف مدت ۶.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت رسیده و برای کسب ۸۰ درصد شارژ باتری حدود ۱ ساعت زمان نیاز است. قیمت این خودرو پیش از مشوق‌ها بین ۴۵ تا ۵۵ هزار دلار خواهد بود اما اشاره‌ای به زمان عرضه آن نشده است. البته آلفا همواره از اشاره به جزئیات محصولات خود خودداری می‌کند و این موضوع خیلی اطمینان‌بخش نیست.